Manu

KREM-BALSAM KALISIA GINKGO 75ml - ZŁOTY WĄS Z MIŁORZĘBEM, ELIKSIR

Cechy produktu

  • Producent REMEDIUM 

Opis

KREM-BALSAM KALISIA GINKGO 75ml - ZŁOTY WĄS Z MIŁORZĘBEM, ELIKSIR -

Złoty wąs (Callisia fragrans) - Gatunek rośliny należący do rodziny komelinowatych (Commelinaceae). Pochodzi z Ameryki Środkowej (półwysep Jukatan) i południowej części Ameryki Północnej (środkowy i północny Meksyk), rozprzestrzeniła się także na Florydzie[2]. W wielu krajach, również w Polsce jest uprawiana jako roślina ozdobna. Czasami błędnie nazywana jest trzykrotką.

Preparaty zawierające tą roślinę działają przeciwzapalnie, usuwają bóle różnej lokalizacji, likwiduję świąd, przyspieszają gojenie ran, oparzeń, stłuczeń i złamań. Złoty wąs w swojej strukturze chemicznej zawiera bardzo cenne składniki: flawonoidy (rutyna, kwercetyna, kempferol), żelazo, chrom, miedź.

Naukowe badania ostatnich lat wykazują również, że specyfiki zawierające w swoim składzie złotego wąsa przywracają naturalną elastyczność naczyń krwionośnych, poprawiają obieg limfy i krwi, powodują uczucie relaksu, świeżości i lekkości zmęczonych nóg.

Wyciąg z Miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba L.) W medycynie ludowej był stosowany jako środek likwidujący obrzęki, ból i zastój krwi w kończynach dolnych. W postaci nalewek wyciąg z liści Ginkgo biloba jest środkiem na poprawę koncentracje i pamięci. Miłorząb japoński zawiera flawonoidy glikozydowe i terpeny. Miłorząb zmniejsza szkody jakie przynosi starzenie się, szczególnie w układzie krwionośnym i nerwowym. Wzmacnia naczynia krwionośne, dlatego jest często zalecany osobom starszym z objawami demencji takimi jak: dezorientacja, utrata pamięci, zawroty głowy, szum w uszach.

Ma silne właściwości antyoksydacyjne, ochrania więc ośrodkowy układ nerwowy i układ sercowo-naczyniowy i spowalnia proces starzenia. Skutecznie zapobiega pogorszeniu się wydolności umysłowej u osób starzejących się.

Właściwości krem - balsamu:

- podwyższa elastyczność naczyń krwionośnych,
- pobudza krążenie,
- głęboko nawilża i dotlenia tkanki.
Wskazania:
- hemoroidy,
- odczucie zmęczonych nóg,
- nieestetyczne żylaki,
- spuchnięte nogi,
- zapobieganie krwiakom

Stosowanie: nanieść 3 - 4 razy dziennie na bolące obszary. Wcierać do całkowitego wchłonięcia.

Skład: woda, wyciąg z Callisia fragrans, wyciąg z miłorzębu japońskiego, gliceryna, stearyna, olej kukurydziany, glycerin monostearate (CAS: 123-94-4), carbomer.

Przeciwwskazania: otwarte rany, wrzody, egzema, indywidualna nietolerancja.

Opakowanie: tuba 75 ml

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie