Acc Max 200 mg granulat x 20 sasz (import równoległy - Inpharm Hiszpania)

Acc Max 200 mg granulat x 20 sasz (import równoległy - Inpharm Hiszpania)

Przykro nam, w chwili obecnej brak ofert.

Informacje o produkcie

Acc Max 200 mg granulat x 20 sasz (import równoległy - Inpharm Hiszpania)

Ostre i przewlekłe zapalenie zatok,wysiękowe zapalenie ucha środkowego. W radiologii przed bronchografią.Zatrucia paracetamolem.- Pochodna cysteiny o silnym i szybkim działaniu mukolitycznym. Depolimeryzuje mukopolisacharydy śluzu w drzewie oskrzelowym rozrywając mostki dwusiarczkowe mucyny i tworząc kompleksy hydrofilne. Pobudza produkcję śluzu. W niskich stężeniach pobudza czynność rzęsek oskrzeli, podczas gdy w wysokich hamuje. Wykazuje działanie ochronne w płucach w stosunku do wolnych rodników i aktywnych metabolitów, prawdopodobnie przez zapobieganie spadkowi stężenia glutationu.

Acc Max 200 mg granulat x 20 sasz (import równoległy - Inpharm Hiszpania)

W leczeniu mukowiscydozy: dzieci 2-6 r.ż. 100 mg 3 razy dziennie (300 mg), dzieci powyżej 6 r.ż. 100 mg 4 razy dziennie (400 mg) lub 200 mg 3 razy dziennie (600 mg). U dzieci w wieku 2-6 r.ż. powinno stosować się preparat o zawartości 100 mg acetylocysteiny. Dzieci poniżej 2 r.ż. 3 razy dziennie 50 mg (150 mg dziennie). Lek należy przyjmować po posiłkach, podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów. Preparatu nie podawać wieczorem przed snem.PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na acetylocysteinę lub pozostałe składniki preparatu.

Skład1 saszetka (3 g) granulatu zawiera 200 mg acetylocysteinyWskazania i działanie- Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, którym towarzyszy obfita i lepka wydzielina z drzewa oskrzelowego. Ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli lub oskrzelików, rozstrzenie oskrzeli, przewlekły spastyczny nieżyt oskrzeli, mukowiscydoza, rozedma płuc, astma oskrzelowa przebiegająca z gęstą wydzieliną, długotrwała sztuczna wentylacja wleczeniu niewydolności oddechowej.

Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Metabolizowana jest głównie w wątrobie, T0,5 wynosi 1-2 h.DawkowanieDoustnie. W schorzeniach ostrych: dorośli i dzieci powyżej 14 r.ż. 200 mg 3 razy dziennie (600 mg), dzieci 2-5 r.ż. 100 mg 2 razy dziennie (200 mg), dzieci 6-14 r.ż. 100 mg 3 razy dziennie (300 mg). W schorzeniach przewlekłych: dorośli i dzieci powyżej 14 r.ż. 200 mg 2 razy dziennie(400 mg), dzieci 6-14 r.ż. 100 mg 3 razy dziennie (300 mg).

Nietolerancja laktozy, nietolerancja fruktozy. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.Ostry stan astmatyczny.Ostrożnie stosować w astmie oskrzelowej (możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli),u osób w wieku podeszłym lub z niewydolnością oddechową. Acetylocysteiny nie należy stosować u pacjentów ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania (z osłabionym odruchem kaszlowym) o ile nie zapewni się choremu w czasie leczenia fizykoterapii oddechowej.Kategoria bezpieczeństwa stosowania w ciąży - B.

Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią (brak doświadczeń w stosowaniu).Działania niepożądaneNadwrażliwość na lek, skurcz oskrzeli (szczególnie u osób z nadreaktywnością oskrzeli), nudności, biegunka, zaburzenia łaknienia, rzadko wymioty. Może wystąpić wodnisty wyciek z nosa. W nielicznych przypadkach donoszono o występowaniu reakcji alergicznych objawiających się dreszczami, pokrzywką, wzrostem temperatury ciała.

Nadwrażliwość na acetylocysteinę może objawiać się zapaleniem błony śluzowej jamy ustnej i nosa.

Dane techniczne

Parametry
Postać proszek

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie