Moje konto
  • Aesculan masc 30 g Aesculan masc 30 g

Aesculan masc 30 g

6 ofert z 6 sklepów

Producent POZNAŃSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A. Postać maść WIĘCEJ INFORMACJI ↓

ALLECCO.PL

★★★★★
8029 opinii

Aesculan maść doodbytnicza 30 g

Aesculan maść doodbytnicza 30 g

… kaniuli, wprowadzać do odbytnicy 500-1000mg maści.DziałaniePrzyjmuje się, że lek wykazywać będzie działanie miejscowo znieczulające oraz łagodnie przeciwzapalne i ściągające.SkładSubstancje czynne: wyciąg suchy z kory kasztanowca (Hippocastani cortis extractum siccum) 50mg/g, chlorowodorek lidokainy (Lidocaini hydrochloridum) 5mg/g.Substancje pomocnicze: tanina, olejek rumiankowy, glikol polioksyetylenowy …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Aesculan maść doodbytnicza 30g

… Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych preparatu Aesculan. Użycie miejscowe preparatów z lidokainą może powodować sporadycznie wystąpienie reakcji uczuleniowej, rzadko wstrząs anafilaktyczny. Bronopol i lanolina mogą wywołać miejscowe podrażnienie skóry (zapalenie skóry kontaktowe). Olejek rumiankowy może wywołać reakcje alergiczne (mogą być spóźnione). …

Dostępność sprawdź w sklepie →

wapteka.pl

★★★★★
7871 opinii

Aesculan maść 30g

Aesculan maść 30g

Dostępność sprawdź w sklepie →

Apteka Internetowa OLMED

★★★★☆
5143 opinie

AESCULAN Maść - 30g

AESCULAN Maść - 30g

… Choroba hemoroidalna. Właściwości: Lek Aesculan? jest maścią stosowaną w łagodzeniu objawów choroby hemoroidalnej występujących w pierwszej fazie choroby, charakteryzującej się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania w lecznictwie i doświadczeniu. Przyjmuje się, że preparat wykazywać będzie …

Dostępny od ręki  ✓

Aesculan maść 30 g

… działania niepożądane. Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych maści Aesculan®. Użycie miejscowe preparatów z lidokainą może powodować sporadycznie wystąpienie reakcji uczuleniowej, rzadko wstrząs anafilaktyczny. W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych należy poinformować o nich lekarza. Przechowywanie leku Aesculan® Przechowywać w temperaturze do 25°C. Lek należy …

Dostępny od ręki  ✓

Aesculan - Maść - 30g

Aesculan - Maść - 30g Skład: Wartość odżywcza preparatuSkładnikIlośćwyciąg suchy z kory kasztanowca (Hippocastani cortis extractum siccum)62,5 mg/gchlorowodorek lidokainy(

Dostępny od ręki  ✓

Informacje o produkcie

ProducentPOZNAŃSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
Postaćmaść

AESCULAN® maść doodbytnicza Skład: Substancje czynne: wyciąg suchy z kory kasztanowca (Hippocastani cortis extractum siccum) 50mg/g, chlorowodorek lidokainy (Lidocaini hydrochloridum) 5mg/g. Substancje pomocnicze: tanina, olejek rumiankowy, glikol polioksyetylenowy 300, wazelina biała, lanolina, parafina ciekła, bronopol, woda oczyszczona.

Dostępne opakowania: tuba aluminiowa o zawartości 30g maści umieszczona w tekturowym pudełku. Co to jest lek Aesculan® i w jakim celu się go stosuje? Lek Aesculan® jest maścią stosowaną w łagodzeniu objawów choroby hemoroidalnej występujących w pierwszej fazie choroby, charakteryzującej się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu.

Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania w lecznictwie i doświadczeniu. Przyjmuje się, że preparat wykazywać będzie działanie miejscowo znieczulające oraz łagodne przeciwzapalne i ściągające.

Wskazania do stosowania: Choroba hemoroidalna. Zanim zastosuje się lek Aesculan® Nie należy stosować leku Aesculan®, nadwrażliwość na składniki preparatu. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli wystąpią silne dolegliwości bólowe, nasilone krwawienie z odbytu lub inne niepokojące objawy.

Należy wtedy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci: nie przeprowadzono badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci. Zastosowanie leku u dzieci poniżej 12 roku życia wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Ciąża: nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży. Lek może być stosowany po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Karmienie piersią: lek może być stosowany po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: użycie zgodne z dawkowaniem preparatu nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn. Stosowanie innych leków: należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Nie zaleca się stosowania innych leków miejscowo znieczulających. Jak stosować lek Aesculan®? O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy przy pomocy załączonej kaniuli nałożyć maść na chore miejsce lub wcisnąć do odbytnicy ok.

0,5 - 1,0g (pasemko maści o długości ok. 2cm).W przypadku zażycia większej dawki leku Aesculan®, niż zalecana - brak danych na temat przedawkowania leku. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, Aesculan® może powodować działania niepożądane. Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych maści Aesculan®. Użycie miejscowe preparatów z lidokainą może powodować sporadycznie wystąpienie reakcji uczuleniowej, rzadko wstrząs anafilaktyczny.

W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych należy poinformować o nich lekarza. Przechowywanie leku Aesculan® Przechowywać w temperaturze do 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też