Moje konto  ▾

Aesculan masc 30 g

Producent POZNAŃSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.Postać maść WIĘCEJ INFORMACJI ↓

8 ofert z 8 sklepów internetowych

Świat leku

★★★★☆
82 opinie

Aesculan, maść doodbytnicza, 30 g

Aesculan, maść doodbytnicza, 30 g

Lek Aesculan jest maścią stosowaną w łagodzeniu objawów choroby hemoroidalnej występujących w pierwszej fazie choroby, charakteryzującej się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu.

✓  Dostępny od ręki

14,03

Przejdź do sklepu ▸ Świat leku

Apteka Pigułka

★★★★★
84 opinie

Aesculan maść doodbyt. 30g

Aesculan maść doodbyt. 30g

… oraz łagodne przeciwzapalne i ściągające .Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych preparatu Aesculan .30 gDorośli i dzieci powyżej 12 roku życia : o ile lekarz nie zaleci inaczej, należy za pomocą załączonej kaniuli nałożyć preparat na chore miejsce lub wcisnąć do odbytnicy około 0,5 - 1,0g (pasmo preparatu o długości ok 2 cm)maść doodbyt.Wyciąg suchy …

Dostępność sprawdź w sklepie →

13,83

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Pigułka

wapteka.pl

★★★★★
3914 opinie

Aesculan maść 30g

Aesculan maść 30g

Dostępność sprawdź w sklepie →

10,38

Przejdź do sklepu ▸ wapteka.pl

Apteka Internetowa Gemini

★★★★★
25811 opinii

Aesculan, maść doodbytnicza, 30g

Aesculan, maść doodbytnicza, 30g

Wskazania: choroba hemoroidalna. Skład: wyciąg suchy z kory kasztanowca 62,5 mg/g, chlorowodorek lidokainy 5mg/g. Działanie: miejscowo znieczulające oraz łagodne przeciwzapalne i ściągające. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

✓  Dostępny od ręki

10,39

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Internetowa Gemini

Apteka Internetowa OLMED

★★★★☆
1786 opinii

AESCULAN Maść - 30g

AESCULAN Maść - 30g

… Aesculan? jest maścią stosowaną w łagodzeniu objawów choroby hemoroidalnej występujących w pierwszej fazie choroby, charakteryzującej się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania w lecznictwie i doświadczeniu. Przyjmuje się, że preparat wykazywać będzie działanie …

✓  Dostępny od ręki

10,40

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Internetowa OLMED

Apteka Internetowa e-medest.pl

94 opinie

Aesculan - Maść - 30g

Aesculan - Maść - 30g

Aesculan - Maść - 30g Skład: Wartość odżywcza preparatuSkładnikIlośćwyciąg suchy z kory kasztanowca (Hippocastani cortis extractum siccum)62,5 mg/gchlorowodorek lidokainy(

✓  Dostępny od ręki

11,59

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Internetowa e-medest.pl

Tanie-Leczenie.pl

★★★★★
15439 opinii

AESCULAN maść doodbytnicza 30 g

AESCULAN maść doodbytnicza 30 g

Dostępność sprawdź w sklepie →

12,55

Przejdź do sklepu ▸ Tanie-Leczenie.pl

Apteka Centrum

★★★★★
8632 opinie

Aesculan masc 30 g

Aesculan masc 30 g

… (Lidocaini hydrochloridum) 5mg/g. Substancje pomocnicze: tanina, olejek rumiankowy, glikol polioksyetylenowy 300, wazelina biała, lanolina, parafina ciekła, bronopol, woda oczyszczona. Dostępne opakowania: tuba aluminiowa o zawartości 30g maści umieszczona w tekturowym pudełku. Co to jest lek Aesculan® i w jakim celu się go stosuje? Lek Aesculan® jest maścią stosowaną w łagodzeniu objawów …

✓  Dostępny od ręki

14,36

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Centrum

Informacje o produkcie

ProducentPOZNAŃSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
Postaćmaść

AESCULAN® maść doodbytnicza Skład: Substancje czynne: wyciąg suchy z kory kasztanowca (Hippocastani cortis extractum siccum) 50mg/g, chlorowodorek lidokainy (Lidocaini hydrochloridum) 5mg/g. Substancje pomocnicze: tanina, olejek rumiankowy, glikol polioksyetylenowy 300, wazelina biała, lanolina, parafina ciekła, bronopol, woda oczyszczona.

Dostępne opakowania: tuba aluminiowa o zawartości 30g maści umieszczona w tekturowym pudełku. Co to jest lek Aesculan® i w jakim celu się go stosuje? Lek Aesculan® jest maścią stosowaną w łagodzeniu objawów choroby hemoroidalnej występujących w pierwszej fazie choroby, charakteryzującej się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu.

Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania w lecznictwie i doświadczeniu. Przyjmuje się, że preparat wykazywać będzie działanie miejscowo znieczulające oraz łagodne przeciwzapalne i ściągające.

Wskazania do stosowania: Choroba hemoroidalna. Zanim zastosuje się lek Aesculan® Nie należy stosować leku Aesculan®, nadwrażliwość na składniki preparatu. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli wystąpią silne dolegliwości bólowe, nasilone krwawienie z odbytu lub inne niepokojące objawy.

Należy wtedy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci: nie przeprowadzono badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci. Zastosowanie leku u dzieci poniżej 12 roku życia wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Ciąża: nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży. Lek może być stosowany po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Karmienie piersią: lek może być stosowany po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: użycie zgodne z dawkowaniem preparatu nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn. Stosowanie innych leków: należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Nie zaleca się stosowania innych leków miejscowo znieczulających. Jak stosować lek Aesculan®? O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy przy pomocy załączonej kaniuli nałożyć maść na chore miejsce lub wcisnąć do odbytnicy ok. 0,5 - 1,0g (pasemko maści o długości ok. 2cm).W przypadku zażycia większej dawki leku Aesculan®, niż zalecana - brak danych na temat przedawkowania leku.

Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, Aesculan® może powodować działania niepożądane. Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych maści Aesculan®.

Użycie miejscowe preparatów z lidokainą może powodować sporadycznie wystąpienie reakcji uczuleniowej, rzadko wstrząs anafilaktyczny. W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Przechowywanie leku Aesculan® Przechowywać w temperaturze do 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.