Moje konto  ▾

Amertil Bio (Zyx 7) 0,01g 10 tabletek

Producent BIOFARM SP.Z O.O.Postać tabletki WIĘCEJ INFORMACJI ↓

12 ofert z 12 sklepów internetowych

ElixirZdrowia.pl

★★★★★
968 opinii

Amertil Bio (Zyx 7) 0,01g 10 tabletek

Amertil Bio (Zyx 7) 0,01g 10 tabletek

… selektywnym antagonistą receptorow histaminowych H1. Cetyryzyna hamuje wczesną fazę reakcji alergicznej, a także migrację komorek zapalnych do tkanek oraz zmniejsza uwalnianie mediatorow poźnej fazy reakcji alergicznej. Cetyryzyna szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Działanie leku rozpoczyna się po około 20 minutach po zażyciu i utrzymuje się co najmniej 24 …

Dostępność sprawdź w sklepie →

11,41

Przejdź do sklepu ▸ ElixirZdrowia.pl

Świat leku

★★★★☆
82 opinie

Amertil Bio, tabletki powlekane, 10 szt.

Amertil Bio, tabletki powlekane, 10 szt.

Amertil Bio lek stosowany w przypadku wystapienia objawów alergii.

✓  Dostępny od ręki

9,50

Przejdź do sklepu ▸ Świat leku

wapteka.pl

★★★★★
4113 opinie

Amertil Bio 10mg 10 tabletek

Amertil Bio 10mg 10 tabletek

Dostępność sprawdź w sklepie →

4,09

Przejdź do sklepu ▸ wapteka.pl

Apteka Internetowa e-medest.pl

94 opinie

Amertil BIO - 10tabletek

Amertil BIO - 10tabletek

Amertil - 10 tabletekWskazania:przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, alergiczne zapalenie spojówek, przewlekła idio

✓  Dostępny od ręki

2,99

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Internetowa e-medest.pl

Apteka Internetowa Gemini

★★★★★
28651 opinii

Amertil Bio 10mg, 10 tabletek

Amertil Bio 10mg, 10 tabletek

… alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa; łagodzenie objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Skład: 1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: cetyryzyny dichlorowodorek 10mg. Działanie: przeciwalergiczne. Dawkowanie: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat 1 tabletka raz na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat 1/2 tabletki 2 razy na dobę (rano i wieczorem). …

✓  Dostępny od ręki

3,59

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Internetowa Gemini

Apteka Centrum

★★★★★
8775 opinii

Amertil Bio tabl.powl. 0,01g 10tab

Amertil Bio tabl.powl. 0,01g 10tab

… uczuleniowym w przebiegu: przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki * hamuje odczyn alergiczny * hamuje rozwój alergii skórnej * łagodzi objawy atopowej astmy oskrzelowej * najczęściej stosuje się tylko jedną tabletkę na dobę * może być stosowany u dzieci * opakowanie: kartonik zawierający 7 lub 20 …

✓  Dostępny od ręki

4,99

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Centrum

Tanie-Leczenie.pl

★★★★★
15513 opinie

AMERTIL BIO 10 mg 10 tabletek

AMERTIL BIO 10 mg 10 tabletek

Dostępność sprawdź w sklepie →

5,49

Przejdź do sklepu ▸ Tanie-Leczenie.pl

Apteka Aptekarz Warszawski

5 opinii

Amertil Bio x 10 tabl przeciw alergii

Amertil Bio x 10 tabl przeciw alergii

Dostępność sprawdź w sklepie →

6,47

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Aptekarz Warszawski

APTEKAWAW.PL

292 opinie

Amertil Bio tabl.powl.10mg x 10

Amertil Bio tabl.powl.10mg x 10

Tabletki AMERTIL stosowane są w celu przeciwdziałania objawom uczuleniowym wywołanym działaniem różnorodnych alergenów. Skład tabletki: Substancja czynna: dwuchlorowodorek cetyryzyny 10 mg. Substancje pomocnicze:...

✓  Dostępny od ręki

6,70

Przejdź do sklepu ▸ APTEKAWAW.PL

Biała Stokrotka

★★★★★
379 opinii

Amertil Bio - 10 tabl.

Amertil Bio - 10 tabl.

… w łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Przeciwwskazania Nadwrażliwość organizmu na cetyryzyny dichlorowodorek lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Nie należy stosować u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek. Sposób stosowania i dawkowanie Amertil® Bio Dorośli i dzieci powyżej 12 lat Jedna tabletka powlekana (10 mg) raz na dobę. Dzieci …

✓  Dostępny od ręki

6,90

Przejdź do sklepu ▸ Biała Stokrotka

aptekagalen.pl

brak opinii

Amertil Bio 10mg 10tbl

Amertil Bio 10mg 10tbl

lek przeciwalergiczny nowej generacji (cetyryzyna 10 mg)

✓  Dostępny od ręki

9,21

Przejdź do sklepu ▸ aptekagalen.pl

Apteka Słonik

★★★★★
17430 opinii

Amertil BIO - cetyryzyna alergia - tabletki na alergię - 10tabletek

Amertil BIO - cetyryzyna alergia - tabletki na alergię - 10tabletek

Tabletki 10 szt

✓  Dostępny od ręki

9,46

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Słonik

Informacje o produkcie

ProducentBIOFARM SP.Z O.O.
Postaćtabletki

Skład Substancja czynna: dwuchlorowodorek cetyryzyny 10 mg. Działanie W tabletkach AMERTIL substancją aktywną jest cetyryzyna będąca lekiem przeciwhistaminowym drugiej generacji o silnym i długotrwałym działaniu.

Jest wybiórczym antagonistą receptorów histaminowych typu H1. Nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych i serotoninergicznych oraz nie przenika przez barierę krew-mózg, dzięki czemu pozbawiona jest niekorzystnych właściwości sedatywnych.

Przeciwdziała reakcji alergicznej w jej wczesnej fazie, a także hamuje migrację komórek eozynofilnych oraz zmniejsza uwalnianie mediatorów póŹnej fazy reakcji alergicznej. Cetyryzyna, podana doustnie, wchłania się szybko i całkowicie, osiągając maksymalne stężenie w krwi po około 60 minutach.

Pokarm nie wpływa na ilość wchłoniętego leku. W około 93% wiąże się z białkiem osocza krwi. Okres półtrwania cetyryzyny wynosi u dorosłych średnio około 8, a u dzieci około 7 godzin. Wydalana jest w ciągu kilku dni w postaci niezmienionej, głównie z moczem.

Wskazania Tabletki AMERTIL stosowane są w celu przeciwdziałania objawom uczuleniowym wywołanym działaniem różnorodnych alergenów. Wskazana jest w leczeniu u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia: •przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (kataru siennego), •sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, •przewlekłej pokrzywki.

Przeciwwskazania Preparatu AMERTIL nie należy stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na substancję czynną lub inne składniki leku oraz na hydroksyzynę. Dawkowanie U dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia stosuje się zwykle 10 mg (1 tabletkę) na dobę, najlepiej wieczorem.

U dzieci w wieku od 6 do 12 lat lek stosuje się w zależności od wagi ciała. Dzieciom o masie ciała powyżej 30 kg podaje się 10 mg (1 tabletkę) jeden raz na dobę, a dzieciom o masie ciała poniżej 30 kg podaje się 5 mg (1/2 tabletki) jeden raz na dobę.

Osobom szczególnie wrażliwym na działanie leku oraz dzieciom zalecaną dawkę można podawać w dwóch porcjach, co 12 godzin. Bez konsultacji z lekarzem nie należy zwiększać zalecanej dawki. Działania niepożądane Cetyryzyna podawana w zalecanych dawkach leczniczych zasadniczo nie wywołuje objawów niepożądanych.

U osób szczególnie wrażliwych mogą niekiedy wystąpić niewielkie zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego, suchość w ustach, senność lub pobudzenie, ból i zawroty głowy. U niektórych osób mogą wystąpić objawy skórne i obrzęk naczynioruchowy jako objawy nadwrażliwości na lek.

Interakcje Nie stwierdzono klinicznie istotnych interakcji pomiędzy cetyryzyną a erytromycyną, pseudoefedryną, azytromycyną, fenazonem, i ketokonazolem. Teofilina powoduje niewielkie obniżenie klirensu cetyryzyny.

Brak jest udoku-mentowanych interakcji z innymi lekami. Zachować jednak należy ostrożność podczas jedoczesnego stosowania środków nasennych i uspokajających oraz alkoholu. Informacje dodatkowe Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych prowadzących do obniżenia sprawności psychomotorycznej stosując preparat AMERTIL należy zachować szczególną ostrożność i nie zwiększać zalecanej dawki terapeutycznej.

10 tabl.(blister)-tabl.powl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.