Oferty 1-10 ułożone według:
Świat leku4.55/546 opinii
Antidol

Antidol

Dostępny od ręki

7,98 zł

+ dostawa od 10 zł
  • 10 zł Przesyłka pocztowa
  • 11,50 zł Przesyłka priorytetowa
  • 16 zł Kurier
  • za darmo Odbiór osobisty
  • 10 zł Przesyłka pocztowa
  • 11,50 zł Przesyłka priorytetowa
  • 16 zł Kurier
  • 18 zł Kurier
  • za darmo Odbiór osobisty
Przejdź do sklepu

Świat leku

Informacje o produkcie

Antidol 15, tabl., 10 szt

Działanie:Antidol jest lekiem złożonym i jego działanie zależy od sumy działania składników. Jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża jedynie chorobowo podwyższoną temperaturę, nie wpływając na prawidłową temperaturę ciała. Działanie leku rozpoczyna się po około 15 minutach po zażyciu. Okres półtrwania paracetamolu wynosi od 1 do 4 godzin, kodeiny od 2,5 do 3 godzin. Działanie przeciwbólowe utrzymuje się około 4 godzin.

Antidol 15, tabl., 10 szt

Zarówno paracetamol jak i kodeina ulegają zmetabolizowaniu w wątrobie. Całkowite wydalenie z moczem następuje po 24 godzinach.Zastosowanie:Bóle różnego pochodzenia, np.: bóle głowy; bóle zębów, po ekstrakcji; bóle kostno-stawowe, także pourazowe; bóle pourazowe tkanek miękkich, bóle miesiączkowe.Przyjmowanie:Dorośli i dzieci powyżej 12 lat, popijając wodą: - 1-2 tabletki co 4-6 godzin do 4 razy na dobę.Podczas leczenia krótkotrwałego dla dorosłych maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g, kodeiny 0,3 g, maksymalnie można użyć 8 tabletek.

Antidol 15, tabl., 10 szt

Podczas leczenia długotrwałego maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 2,6 g i kodeiny 0,1 g, maksymalnie można użyć 5 tabletek.Bez zalecenia lekarza leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni.Dawka:Dorośli i dzieci powyżej 12 lat, popijając wodą: - 1-2 tabletki co 4-6 godzin do 4 razy na dobę.

Dane techniczne

Parametry
Postać tabletki

Opisy produktu Antidol 15, tabl., 10 szt udostępniane przez sprzedawców

Apteka Pigułka: Opis Antidol 15 tabl. x 10

Skład: Paracetamolum (paracetamol) 500 mg, Codeini phosphas (fosforan kodeiny) 15 mgWskazania: Bóle różnego pochodzenia, np.: bóle głowy; bóle zębów, po ekstrakcji; bóle kostno-stawowe, także pourazowe; bóle pourazowe tkanek miękkich, bóle miesiączkowe.

Działanie: Antidol jest lekiem złożonym i jego działanie zależy od sumy działania składników. Jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża jedynie chorobowo podwyższoną temperaturę, nie wpływając na prawidłową temperaturę ciała. Działanie leku rozpoczyna się po około 15 minutach po zażyciu.

Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat, : 1-2 tabletki co 4-6 godzin do 4 razy na dobę, popijając wodą.Podczas leczenia krótkotrwałego dla dorosłych maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g, kodeiny 0,3 g, maksymalnie można użyć 8 tabletek.

Podczas leczenia długotrwałego maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 2,6 g i kodeiny 0,1 g, maksymalnie można użyć 5 tabletek.Bez zalecenia lekarza leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni. Przeciwskazania: Ciężka niewydolność wątroby i nerek, nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu i choroba alkoholowa.

W dawkach leczniczych Antidol rzadko wywołuje objawy niepożądane. Paracetamol może jednak powodować: nudności, wymioty, zawroty głowy, senność, spastyczny skurcz oskrzeli, czy odczyny alergiczne skóry wysypkę, pokrzywkę. Kodeina może powodować zaparcia.

Sporadycznie może wystąpić trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią: Kategoria C, lek może być stosowany w czasie ciąży tylko wtedy, jeśli zdaniem lekarza potencjalne korzyści przewyższają ryzyko uszkodzenia płodu.

Wpływ leku na sprawność psychofizyczną: Lek wpływa na sprawność psychofizyczną, gdyż może powodować zawroty głowy i senność. Nie należy więc stosować w czasie: obsługi maszyn w ruchu i prowadzenia pojazdów mechanicznych. Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. 10 tabl.(blister)-tabl.

Apteka Internetowa Gemini: Opis Antidol 15 10 tabletek

Wskazania: bóle różnego pochodzenia, gorączka . Skład: 1 tabl. 15 zawiera 500 mg paracetamolu i 15 mg fosforanu kodeiny. Działanie: przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu, ciężka niewydolność wątroby i nerek, choroba alkoholowa, nie stosować u dzieci do 6 r.ż.

APTEKAWAW.PL: Opis Antidol 15 tabl. x 10

( podobny opis w Apteka Zdro-Vita )

Wskazaniami do stosowania tabletek Antidol są: bóle różnego pochodzenia: ból głowy; bóle zębów, po ekstrakcji; bóle kostno-stawowe, także pourazowe; bóle pourazowe tkanek miękkich; bóle miesiączkowe.

lekosfera.pl: Opis Antidol 15, tabletki, 500 mg + 15 mg, 10 szt

Antidol 15 jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol i fosforan kodeiny. Posiada działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. UWAGA: sprzedaż limitowana - jednorazowo wydamy tylko 1 opakowanie!

Świat leku: Opis Antidol

ANTIDOL 15 jest szybko działającym lekiem przeciwbólowym stosowanym w zwalczaniu umiarkowanego i silnego bólu. Swoją skuteczność, ANTIDOL 15, zawdzięcza połączeniu dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym, paracetamolu i fosforanu kodeiny

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie