Manu

Bisacodyl (VP), 5 mg, tabl.dojelitowe, 30 szt

Cechy produktu

  • Producent icn polfa rzeszów s.a. 
  • Postać tabletki 

Opis

Jest to lek przeczyszczający i wiatropędny. Działa bezpośrednio na błonę śluzową jelita grubego, pobudzając czuciowe zakończenia splotów nerwowych w błonie śluzowej i warstwie podśluzówkowej. W następstwie przyspiesza i nasila perystaltykę jelita grubego. Zwiększa także wydzielanie wody i elektrolitów w okrężnicy, co powoduje rozluźnienie mas kałowych i ułatwia wypróżnienie. Niekiedy mogą wystąpić bóle brzucha i skurcz jelit. Długotrwałe stosowanie leku może spowodować biegunkę z utratą wody i elektrolitów, głównie potasu. W rzadkich przypadkach może rozwinąć się atonia okrężnicy.Lek stosuje się ostrożnie w czasie ciąży i podczas karmienia piersią oraz u dzieci (na zlecenie lekarza). Nie zaleca się długotrwale stosować leku w przypadku przewlekłego zaparcia. Nie podawać mleka i leków zobojętniających treść żołądkową w ciągu co najmniej 1 godziny od zażycia bisakodylu. 30 tabl.

Dawkowanie - Dorośli:

Doustnie, indywidualnie, zależnie od reakcji chorego. Zwykle podaje się 1 - 2 tabletki jednorazowo przed snem lub na 1/2godziny przed śniadaniem. W razie potrzeby dawkę zwiększa się do 15 mg. Przygotowanie do operacji lub badania rentgenowskiego jamy brzusznej - wieczorem w dniu poprzedzającym zabieg lub badanie 2 - 4 tabletki.


Dawkowanie - Dzieci:

Doustnie; - w wieku 2 - 7 lat 1 tabletkę dziennie; - w wieku 8 - 14 lat 1 - 2 tabletki dziennie. Tabletki obficie popijać wodą. Nie rozgryzać.

tabl.dojelit.1 tabletka powlekana zawiera 5 mg bisakodylu Nasila działanie glikozydów naparstnicy (przez powodowanie niedoboru potasu). Mleko i leki zobojętniające treść żołądkową osłabiają działanie bisakodylu. - Zaparcia o różnej etiologii (nawykowe i przewlekłe zaparcia u obłożnie chorych, nawykowe zaparcia w podeszłym wieku, zaparcia po zmianie diety, zaparcia w okresie pooperacyjnym). - Przygotowanie do zabiegów chirurgicznych i badań diagnostycznych, np. rektoskopii, cholecystografii, urografii, rentgenodiagnostyki jamy brzusznej, zdjęć radiologicznych odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. - zespół ostrego brzucha, - niedrożność jelit, - zapalenie okrężnicy, - bóle brzucha o nieznanej etiologii. Nie należy stosować bisakodylu u niemowląt.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie