Moje konto
  • CHOLIGRIP o smaku miodowo-cytrynowym 10 saszetek CHOLIGRIP o smaku miodowo-cytrynowym 10 saszetek

CHOLIGRIP o smaku miodowo-cytrynowym 10 saszetek

10 ofert z 10 sklepów

Producent GlaxoSmithKlinePostać proszek WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Świat leku

★★★★☆
82 opinie

Choligrip Hot Miod Cytryna, 10 saszetek

Choligrip Hot Miod Cytryna, 10 saszetek

Preparat polecany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Dostępny od ręki  ✓

Apteka Pigułka

★★★★★
84 opinie

Choligrip HOT sm. miod.-cytryn 10 sasz.

Choligrip HOT sm. miod.-cytryn 10 sasz.

… na substancje składowe- niewydolność wątrobowa- poważna niewydolność nerek- nadczynność tarczycy- schorzenia serca- alkoholizmWskazania:Stosować w przypadku grypy i przeziębienia, którym towarzyszą takie symptomy jak ból głowy, dreszcze, ból gardła, katar, nieżyt zatok nosowych.Dawkowanie:Stosować doustnie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia 1 saszetkę co 4-6h, …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Biała Stokrotka

★★★★★
384 opinie

Choligrip HOT 10 saszet.

Choligrip HOT 10 saszet.

… miodu PFW PHS - 050860, aromat miodu Felton F7624P, barwnik karmelowy 626, skrobię kukurydzianą, aspartam, sacharozę. Postać farmaceutyczna: proszek Opakowanie: 10 saszetek Producent: GlaxoSmithKline Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, …

Dostępny od ręki  ✓

Apteka Internetowa OLMED

★★★★★
2199 opinii

CHOLIGRIP HOT - 10 saszetek

CHOLIGRIP HOT - 10 saszetek

… Sposób użycia:Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: jedną saszetkę leku co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Skład:1 saszetka zawiera:substancje aktywneparacetamol 750mgchlorowodorek fenylefryny 10mgkwas askorbowy(vit.C) 60mgsubstancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu sacharynian, sodu cytrynian, aromat cytrynowy, aromat miodu, barwnik karmelowy, skrobia kukurydziana, …

Dostępny od ręki  ✓

Apteka Centrum

★★★★★
8967 opinii

Choligrip hot (Coldrex o sm. miod.-cyt)10 saszetek

Choligrip hot (Coldrex o sm. miod.-cyt)10 saszetek

… tętniczego, zaburzenia rytmu serca, bladość skóry, ze strony układu oddechowego: zaburzenia oddychania, za strony układu moczowego: kolka nerkowa, zaburzenia oddawania moczu, martwica brodawek nerkowych, ze strony ośrodkowego układu nerwowego: lęk, niepokój, nerwowość, bezsenność, zaburzenia w obrazie krwi. U niektórych osób w trakcie stosowanie leku mogą wystąpić inne objawy niepożądane. …

Dostępny od ręki  ✓

Choligrip HOT sasz. x 10 ( data ważności 2014.09.28 )

CHOLIGRIP HOT to preparat, który łagodzi dolegliwości bólowe, zmniejsza ciepłotę ciała oraz wpływa na udrożnienie nosa. Skład: 1 saszetka zawiera 700 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny oraz 60 mg kwasu...

Dostępny od ręki  ✓

Informacje o produkcie

ProducentGlaxoSmithKline
Postaćproszek

CHOLIGRIP HOT smak miodowo-cytrynowy 10 saszetek

CHOLIGRIP (750 mg +10 mg + 60 mg)/ saszetkę, proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Acidum ascorbicum)

Lek ten jest dostępny bez recepty. Aby jednak uzyskać najlepszy wynik leczenia, należy stosować lek Choligrip ostrożnie.

- Należy zwrócić się do farmaceuty, jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja.

- Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach regularnego stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

- Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

CO TO JEST LEK CHOLIGRIP HOT I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE

Choligrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Choligrip jest wskazany do leczenia objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem.

INFORMACJE WAŻNE PRZED ZASTOSOWANIEM LEKU CHOLIGRIP

Nie należy stosować leku Choligrip u osób:

- z nadwrażliwością (uczuleniem) na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub inne składniki leku,

- z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek,

- z chorobą alkoholową, - przyjmujących zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV),

- przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.

Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Choligrip

Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol ani innych leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

- chorób wątroby lub nerek, 2

- nadciśnienia tętniczego krwi, chorób serca, chorób naczyniowych takich jak zespół Raynaud’a (charakteryzujący się napadowym bólem palców pod wpływem zimna lub emocji),

- cukrzycy,

- nadczynności tarczycy,

- jaskry (schorzenie charakteryzujące się postępującym uszkodzeniem oka i co za tym idzie pogorszeniem lub utratą wzroku),

- guza chromochłonnego nadnerczy,

- rozrostu gruczołu krokowego,

- niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej).

W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Uszkodzenie wątroby jest możliwe u osób, które spożyły jednorazowo 10 g paracetamolu lub więcej. Spożycie 5 g paracetamolu może prowadzić do uszkodzenia wątroby u pacjentów z następującymi czynnikami ryzyka:

- Pacjenci przyjmujący długotrwale karbamazepinę, fenobarbital, fenytoinę, prymidon (leki stosowane m.in. w padaczce), ryfampicynę (leki stosowane m.in. w gruźlicy), ziele dziurawca (stosowane m.in. w depresji) lub inne leki indukujące enzymy wątrobowe.

-Pacjenci regularnie nadużywający alkoholu.

- Pacjenci, u których zachodzi możliwość niedoboru glutationu np. z zaburzeniami łaknienia, mukowiscydozą, zakażeniem wirusem HIV, głodzonych lub wyniszczonych. U osób ze schorzeniami wątroby istnieje zwiększone ryzyko przedawkowania.

Stosowanie leku u dzieci

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zażyciem leku podczas ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek może powodować zawroty głowy. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych które wydawane są bez recepty. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków:

- metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom),

- cholestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi),

- leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny) w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego,

- leków nasennych, przeciwpadaczkowych, ryfampicyny (lek przeciwgruźliczy),

- inhibitorów MAO (stosowane m.in. w depresji) i innych leków przeciwdepresyjnych (z grupy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych),

- niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego),

- alkaloidów sporyszu (stosowanych m.in. w migrenie),

- niektórych leków stosowanych w chorobach serca lub nadciśnieniu (tj. digoksyna, beta-adrenolityki, metyldopa).

- stosowania leków hamujących łaknienie, leków udrożniających nos i leków psychopobudzających pochodnych amfetaminy (np. stosowanych w nadpobudliwości z zaburzeniami uwagi).

Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi).

Fenylefryna może nasilać podwyższające ciśnienie tętnicze działanie leków przyspieszających poród.

Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie żelaza, zwiększa wchłanianie glinu z zawierających go preparatów zobojętniających.

Ważne informacje o niektórych składnikach leku Choligrip :

• Ze względu na zawartość sacharozy, jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

• Lek zawiera źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

• 1 saszetka zawiera 2,47 g sacharozy. Osoby chore na cukrzycę powinny uwzględnić tę ilość sacharozy w swojej diecie.

JAK STOSOWAĆ LEK CHOLIGRIP

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Jedna saszetka leku Choligrip co 4 do 6 godzin. Nie przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Sposób podawania

Przed podaniem proszek należy rozpuścić w ciepłej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy ciepłą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dolać zimnej wody lub dosłodzić. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Nie stosować jednocześnie innych leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa ani innych leków zawierających paracetamol. Jeżeli objawy choroby utrzymują się należy zasięgnąć porady lekarza. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Choligrip HOT W przypadku zażycia więcej niż 4 saszetek leku w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet jeżeli nie występują żadne objawy niepożądane, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Lek Choligrip stosowany zgodnie z zaleceniami jest dobrze tolerowany. Jak każdy lek, Choligrip może powodować działania niepożądane. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:

• reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,

• wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej,

• problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych, • sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,

• utraty wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym. Jest to bardzo rzadkie ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą,

• nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca,

• trudności w oddawaniu moczu. Jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego,

• zaburzeń czynności wątroby. Powyższe reakcje występują rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).

Choligrip HOT może powodować także następujące działania niepożądane: bardzo rzadko (dotyczące mniej niż 1 na 10 000 pacjentów)

• ból głowy,

• zawroty głowy,

• bezsenność,

• nerwowość,

• zwiększenie ciśnienia tętniczego,

• nudności i wymioty.

Uniektórych osób w czasie stosowania leku Choligrip mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

JAK PRZECHOWYWAĆ LEK CHOLIGRIP

Nie stosować leku po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

INNE INFORMACJE

Co zawiera lek Choligrip Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i kwas askorbowy (witamina C). Każda saszetka (5 g proszku) zawiera 750 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 60 mg kwasu askorbowego. Ponadto lek zawiera: kwas cytrynowy bezwodny, sodu sacharynian, sodu cytrynian, aromat cytrynowy 610399E, aromat miodu PFW PHS - 050860, aromat miodu Felton F7624P, barwnik karmelowy 626, skrobię kukurydzianą, aspartam, sacharozę.

Jak wygląda lek Choligrip i co zawiera opakowanie Lek ma postać beżowo-jasnobrązowego proszku umieszczonego w saszetkach. Opakowanie zawiera 5 lub 10 saszetek.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.