Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach

Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach

  • Cena od: 26,28
  • Cena do: 27,95
  • Oszczędzasz: do 4%
Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach
Oferty 1-4 ułożone według:

Informacje o produkcie

Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach

Wskazania: Emla plaster można stosować przed: - zabiegami medycznymi (szczepienia, pobieranie krwi do badań, nakłucie i cewnikowanie żył) - bolesnymi zabiegami medycyny estetycznej (np. zamykanie naczynek, wygładzanie zmarszczek) - zabiegami chirurgiczymi w obrębie skóry (np. zabiegi z użyciem lasera). Właściwości: Emla plaster składa się z jasnobeżowej części naklejanej na skórę i z folii ochronnej. Na środku plastra znajduje się okrągły, biały krążek nasączony emulsją zawierającą substancje czynne i pomocnicze. Pozostała część plastra jest pokryta klejem akrylowym.

Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach

Substancjami czynnymi preparatu Emla plaster są lidokaina i prylokaina. Należą one do środków miejscowo znieczulających o budowie amidowej. Po wniknięciu do naskórka i skóry właściwej powodują znieczulenie skóry. Stopień znieczulenia zależy od czasu pozostawienia plastra na skórze i zastosowanej dawki. Jeżeli Emla plaster będzie pozostawiony na skórze przez 1 godzinę do 2 godzin, to po jego zdjęciu znieczulenie utrzymuje się przez 2 godziny.

Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach

Schemat oraz opis powstania i działania.

Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach

W temperaturze pokojowej obydwie substancje znieczulające (lidokaina i prylokaina) mają postać stałą (biały proszek). Natomiast po ich zmieszaniu w odpowiednich proporcjach przy temperaturze 18° C powstaje płynna, oleista mieszanina. Z niej wytwarzana jest emulsja, której faza oleista umożliwia uzyskanie wysokiego stężenia cząsteczek leków, a faza wodna – ich penetrację do skóry właściwej. Dzięki temu tak zwana mieszanina eutektyczna miejscowo działających anestetyków (Eutectic Mixture of Local Anaesthetics – Emla) jest skuteczna w miejscowym znieczuleniu skóry.

Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach

Sposób użycia: Dorośli: Jeden plaster lub więcej plastrów, należy nakleić na miejsce, które ma być znieczulone. Plaster Emla powinien pozostawać na skórze co najmniej przez godzinę, ale nie dłużej niż 5 godzin. Dzieci: - Od 3 do 12 miesiąca życia Plaster leczniczy Emla należy nakleić na skórę w miejscu, które ma być znieczulone. Plaster leczniczy Emla powinien pozostawać na skórze, co najmniej przez godzinę przed zabiegiem, ale nie dłużej niż 4 godziny. Nie należy naklejać jednocześnie więcej niż 2 plastry. - Od 13 miesiąca życia do 5 roku życia Plaster leczniczy Emla należy nakleić na skórę w miejscu, które ma być znieczulone. Plaster leczniczy Emla powinien pozostawać na skórze, co najmniej przez godzinę przed zabiegiem, ale nie dłużej niż 5 godzin. Nie należy naklejać jednocześnie więcej niż 10 plastrów. - Dzieci od 6 do 12 roku życia Plaster leczniczy Emla należy nakleić na skórę w miejscu, które ma być znieczulone. Plaster leczniczy Emla powinien pozostawać na skórze, co najmniej przez godzinę przed zabiegiem, ale nie dłużej niż 5 godzin. Nie należy naklejać jednocześnie więcej niż 20 plastrów. Stosując Emla plaster, należy: - Upewnić się, że powierzchnia skóry, na którą ma być naklejony plaster, jest sucha i czysta. Odgiąć jeden z rogów folii zabezpieczającej plaster. Trzymać plaster (część w kolorze jasnobeżowym) za ten sam róg. - Oderwać folię zabezpieczającą od plastra. UWAGA! Nie wolno dotykać białego, okrągłego krążka, który jest nasączony emulsją. - Nakleić plaster na skórę. Ucisnąć brzegi plastra, aby zapewnić dobre przyleganie do skóry. - Nie przyciskać środkowej części plastra. Na brzegu plastra można zapisać godzinę naklejenia na skórę. Skład: Substancje czynne: lidokaina i prylokaina. Plaster leczniczy o powierzchni około 10 cm2, zawiera 25 mg lidokainy i 25 mg prylokainy. Przeciwwskazania: Emla plaster nie może być stosowany: u osoby z nadwrażliwością na leki miejscowo znieczulające o budowie amidowej lub u osoby nadwrażliwej na inne składniki plastra; u osoby z wrodzoną lub idiopatyczną methemoglobinemią (choroba krwi); u wcześniaków (urodzonych przed 37. tygodniem ciąży). Ze względu na niewystarczającą ilość danych klinicznych, plastra nie powinno się stosować: u dzieci poniżej 3. miesiąca życia; u dzieci między 3. a 12. miesiącem życia, jeżeli jednocześnie zażywają inne leki indukujące powstawanie methemoglobiny, np. sulfonamidy. Emla plaster nie powinien być stosowany na otwarte rany w związku z niewystarczającą ilością danych dotyczących wchłaniania substancji czynnych. Przed użyciem Emla plaster w czasie ciąży, należy skonsultować się z lekarzem. Przed użyciem plastra w okresie karmienia piersią, należy skonsultować się z lekarzem. Opakowanie: 2 sztuki

Dane techniczne

Parametry
Postać plaster

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie