Manu

Emla Plaster * 2 szt plaster znieczulający przy zastrzykach

Cechy produktu

  • Producent ASTRAZENECA AB 
  • Postać plaster 

Opis

EMLA PLASTER to prosty i łatwy w użyciu, dostępny bez recepty, plaster znieczulający miejscowo skórę. EMLA PLASTER można stosować przed: zabiegami medycznymi (szczepienia, pobieranie krwi do badań, nakłucie i cewnikowanie żył) bolesnymi zabiegami medycyny estetycznej (np.

zamykanie naczynek, wygładzanie zmarszczek) zabiegami chirurgiczymi w obrębie skóry (np. zabiegi z użyciem lasera). Jedno opakowanie leku zawiera 2 plastry zabezpieczone z jednej strony folią aluminiową.

Jeden plaster leczniczy ma powierzchnię około 10 cm2, zawiera 25 mg lidokainy i 25 mg prylokainy. EMLA PLASTER składa się z jasnobeżowej części naklejanej na skórę i z folii ochronnej. Na środku plastra znajduje się okrągły, biały krążek nasączony emulsją zawierającą substancje czynne i pomocnicze.

Pozostała część plastra jest pokryta klejem akrylowym. Substancjami czynnymi preparatu EMLA PLASTER są lidokaina i prylokaina. Należą one do środków miejscowo znieczulających o budowie amidowej. Po wniknięciu do naskórka i skóry właściwej powodują znieczulenie skóry.

Stopień znieczulenia zależy od czasu pozostawienia plastra na skórze i zastosowanej dawki. Jeżeli EMLA PLASTER będzie pozostawiony na skórze przez 1 godzinę do 2 godzin, to po jego zdjęciu znieczulenie utrzymuje się przez 2 godziny.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie