Manu

FLUIMUCIL MUKO JUNIOR 100 mg 20 saszetek

Cechy produktu

  • Producent ZAMBON S.P.A. 
  • Postać roztwór 

Opis

Lek należy do grupy tzw. leków mukolitycznych, tj. upłynniających wydzielinę w drogach oddechowych. Zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Ułatwia również czynność nabłonka odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru wydzieliny w drogach oddechowych.

Kiedy lek ma zastosowanie? Lek stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń oskrzeli, dychawicy oskrzelowej i mukowiscydozy. Jakie są zasady przyjmowania leku? Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.

U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Zawartość torebki lub tabletkę należy rozpuścić w małej ilości wody. Po rozpuszczeniu roztwór należy przechowywać w lodówce.

Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas! Jakie mogą być niepożądane skutki? Rzadko może dojść do skurczu oskrzeli (szczególnie u chorych na dychawicę oskrzelową).

Nudności, wymioty. Gorączka, dreszcze, wodnisty wyciek z nosa. Powyższe działania niepożądane nie pojawiają się w przypadku stosowania prawidłowych dawek. Gdyby działania te wystąpiły i ulegały nasileniu, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!

O czym należy poinformować lekarza? O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapamiętaj! Jeżeli w trakcie stosowania leku pojawią się napady duszności na skutek skurczu dróg oddechowych, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem. Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie