Moje konto  ▾

Gaviscon o smaku mięty zaw.doust. (0,5g+0,267g+0,16g)/10ml 12 sasz.

Producent RECKITT BANCKISER HEALTH CARE INTERNATIONAL WIĘCEJ INFORMACJI ↓

3 oferty z 3 sklepów internetowych

Świat leku

★★★★☆
82 opinie

Gaviscon miętowy, saszetki, 12 szt.

Gaviscon miętowy, saszetki, 12 szt.

Produkt zawiera 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu, 160 mg węglanu wapnia na 10 ml dawkę. Substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan (E218) 40 mg/10 ml i propylu parahydroksybenzoesan (E216) 6 mg/10 ml.

✓  Dostępny od ręki

12,06

Przejdź do sklepu ▸ Świat leku

Apteka Pigułka

★★★★★
84 opinie

Gaviscon o smaku mięty 12 sasz.

12 sasz.-zaw.doust.

Dostępność sprawdź w sklepie →

11,01

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Pigułka

Apteka Internetowa Gemini

brak opinii

Gaviscon o smaku mięty 12 saszetek

Gaviscon o smaku mięty 12 saszetek

… mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia. Działanie: lek tworzy ochronną warstwę na powierzchni treści żołądkowej zapobiegając cofaniu się kwaśnej treści żołądka. Przeciwwskazania: nie stosować leku Gaviscon o smaku mięty jeśli u pacjenta stwierdzono reakcje alergiczne (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku objawiające się jako trudności w oddychaniu lub …

✓  Dostępny od ręki

9,79

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Internetowa Gemini

Informacje o produkcie

ProducentRECKITT BANCKISER HEALTH CARE INTERNATIONAL


Wskazania:

Lek stosuje się w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.Właściwości:

Lek Gaviscon należy do grupy leków nazywanych „środkami hamującymi refluks żołądkowo-przełykowy”, który tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej zapobiegając cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje ból i uczucie dyskomfortu w przełyku.Sposób użycia:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna do dwóch saszetek po posiłkach i przed snem lub jak zalecono (do 4 razy na dobę).Skład:

Natrii alginas 500mg, Natrii hydrogenocarbonas 267mg, Calcii carbonas 160mg /10ml, Lek zawiera metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan.

Lek ten nie zawiera cukru i glutenu.Przeciwwskazania:

Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, choroby nerek i/lub serca, fenyloketonuria (tabletki zawierają aspartam). Nie należy stosować leku Gaviscon w ciągu 2 godzin od doustnego zastosowania innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektórych leków. Działania niepożądane:

Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (wysypka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła).  Uwagi:

Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.Opakowanie: 12 saszetek


Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.