Moje konto  ▾

Oxalin 0.05% krople 10 ml

Producent POLFA WarszawaPostać krople WIĘCEJ INFORMACJI ↓

6 ofert z 6 sklepów internetowych

Świat leku

★★★★☆
82 opinie

Oxalin, krople do nosa, 0,05%, 10 ml

Oxalin, krople do nosa, 0,05%, 10 ml

Oxalin 0,05% w postaci kropli do nosa przeznaczony jest do stosowania dla dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat. Preparat stosuje się w obrzęku błon śluzowych.

✓  Dostępny od ręki

6,85

Przejdź do sklepu ▸ Świat leku

wapteka.pl

★★★★★
4267 opinii

Oxalin 0.05% krople do nosa 10ml

Oxalin 0.05% krople do nosa 10ml

Dostępność sprawdź w sklepie →

6,28

Przejdź do sklepu ▸ wapteka.pl

Apteka Zdro-Vita

8 opinii

Oxalin 0.05% krop.do nosa 0.5 mg/1ml 10 ml

Oxalin 0.05% krop.do nosa 0.5 mg/1ml 10 ml

… zawiera: 0,5 mg chlorowodorku oksymetazoliny Działanie:Lek zawiera oksymetazolinę, która stosowana miejscowo na błonę śluzową powoduje skurcz naczyń, zahamowanie wydzielania i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej. Poprawia drożność przewodów nosowych, ułatwia odpływ wydzieliny z zatok obocznych nosa. Wskazania:Stosowany w ostrych nieżytach błony śluzowej nosa wywołanych przeziębieniem, …

Dostępność sprawdź w sklepie →

7

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Zdro-Vita

Apteka Słonik

★★★★★
17548 opinii

OXALIN 0,05% 10ml Krople do nosa na katar alergia 10ml

OXALIN 0,05% 10ml Krople do nosa na katar alergia 10ml

Krople 10 ml

✓  Dostępny od ręki

7,04

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Słonik

APTEKAWAW.PL

295 opinii

Oxalin kropl.d/nosa 0,05% x 10ml

Uwagi: Oxalin w postaci żelu do nosa ma dużo zalet: - długo utrzymuje się na śluzówce,przez co można go rzadziej stosować - nie wysusza śluzówki - nie spływa do gardła

✓  Dostępny od ręki

7,38

Przejdź do sklepu ▸ APTEKAWAW.PL

Apteka Centrum

★★★★★
8913 opinie

Oxalin 0.05% krop.do nosa 10 ml

Oxalin 0.05% krop.do nosa 10 ml

… Lek zawiera oksymetazolinę, która stosowana miejscowo na błonę śluzową powoduje skurcz naczyń, zahamowanie wydzielania i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej. Poprawia drożność przewodów nosowych, ułatwia odpływ wydzieliny z zatok obocznych nosa. Stosowany w ostrych nieżytach błony śluzowej nosa wywołanych przeziębieniem, zapaleniem zatok, gorączką sienną lub alergią, zaostrzeniach …

✓  Dostępny od ręki

8,50

Przejdź do sklepu ▸ Apteka Centrum

Informacje o produkcie

ProducentPOLFA Warszawa
Postaćkrople


Skład:

1 ml roztworu zawiera: 0,5 mg chlorowodorku oksymetazolinyDziałanie:

Lek zawiera oksymetazolinę, która stosowana miejscowo na błonę śluzową powoduje skurcz naczyń, zahamowanie wydzielania i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej. Poprawia drożność przewodów nosowych, ułatwia odpływ wydzieliny z zatok obocznych nosa.Wskazania:

Stosowany w ostrych nieżytach błony śluzowej nosa wywołanych przeziębieniem, zapaleniem zatok, gorączką sienną lub alergią, zaostrzeniach przewlekłego alergicznego nieżytu nosa.Przeciwwskazania:

nadwrażliwość (uczulenie) na którykolwiek składnik leku,

suche zapalenie błony śluzowej nosa (zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów).Dawkowanie:

Lek Oxalin 0,05% jest przeznaczony wyłącznie do stosowania do nosa (również w zapaleniu ucha środkowego).Oxalin 0,05% jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat. Nie należy go stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat - Zakraplać po 1-2 krople do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.Dzieci w wieku od 6 do 12 lat - Zakraplać po 1 kropli do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.Nie należy stosować leku częściej niż 3 razy na dobę.Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 do 5 dni.Należy unikać stosowania dłuższego niż zalecane oraz przedawkowania. Ze względów higienicznych opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.Działania niepożądane:

pieczenie w miejscu podania, suchość błony śluzowej nosa, kichanie.

kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca;

zwiększenie ciśnienia tętniczego.

niepokój ruchowy, bezsenność, bóle głowy;

zmęczenie;

silne uczucie "zatkania nosa" w wyniku nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (występuje po ustaniu działania leku, jako objaw przekrwienia reaktywnego).Długotrwałe lub częste stosowanie leku, zwłaszcza w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do polekowego zapalenia błony śluzowej nosa. Takie działanie może wystąpić już po 5 dniach leczenia i w przypadku dalszego stosowania leku, doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia błony śluzowej nosa i suchego zapalenia błony śluzowej nosa.Interakcje:

Przedawkowanie lub przypadkowe wypicie leku, a także stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub inhibitorów monoaminooksydazy (leki stosowane m. in. w depresji) jednocześnie lub bezpośrednio przed zastosowaniem oksymetazoliny może spowodować zwiększenie ciśnienia tętniczego.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.