Moje konto
  • Oxalin 0.05% krople 10 ml Oxalin 0.05% krople 10 ml

Oxalin 0.05% krople 10 ml

2 oferty z 2 sklepów

Producent POLFA Warszawa Postać krople WIĘCEJ INFORMACJI ↓

ALLECCO.PL

★★★★★
8031 opinii

Oxalin 0.05% krople 10 ml

Oxalin 0.05% krople 10 ml

… powyżej 6 do 12 roku życia: wkraplać 1 kropla roztworu do każdego otworu nosowego 2-3 razy na dobę. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: wkraplać 1-2 krople roztworu do każdego otworu nosowego 2-3 razy na dobę. Nie stosować leku dłużej niż przez 5 dni.DziałanieChlorowodorek oksymetazoliny, stosowany miejscowo na błonę śluzową nosa, powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie obrzęku błony śluzowej …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Informacje o produkcie

ProducentPOLFA Warszawa
Postaćkrople

Skład:

1 ml roztworu zawiera: 0,5 mg chlorowodorku oksymetazolinyDziałanie:

Lek zawiera oksymetazolinę, która stosowana miejscowo na błonę śluzową powoduje skurcz naczyń, zahamowanie wydzielania i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej. Poprawia drożność przewodów nosowych, ułatwia odpływ wydzieliny z zatok obocznych nosa.Wskazania:

Stosowany w ostrych nieżytach błony śluzowej nosa wywołanych przeziębieniem, zapaleniem zatok, gorączką sienną lub alergią, zaostrzeniach przewlekłego alergicznego nieżytu nosa.Przeciwwskazania:

nadwrażliwość (uczulenie) na którykolwiek składnik leku,

suche zapalenie błony śluzowej nosa (zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów).Dawkowanie:

Lek Oxalin 0,05% jest przeznaczony wyłącznie do stosowania do nosa (również w zapaleniu ucha środkowego).Oxalin 0,05% jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat. Nie należy go stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat - Zakraplać po 1-2 krople do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.Dzieci w wieku od 6 do 12 lat - Zakraplać po 1 kropli do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.Nie należy stosować leku częściej niż 3 razy na dobę.Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 do 5 dni.Należy unikać stosowania dłuższego niż zalecane oraz przedawkowania. Ze względów higienicznych opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.Działania niepożądane:

pieczenie w miejscu podania, suchość błony śluzowej nosa, kichanie.

kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca;

zwiększenie ciśnienia tętniczego.

niepokój ruchowy, bezsenność, bóle głowy;

zmęczenie;

silne uczucie "zatkania nosa" w wyniku nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (występuje po ustaniu działania leku, jako objaw przekrwienia reaktywnego).Długotrwałe lub częste stosowanie leku, zwłaszcza w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do polekowego zapalenia błony śluzowej nosa. Takie działanie może wystąpić już po 5 dniach leczenia i w przypadku dalszego stosowania leku, doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia błony śluzowej nosa i suchego zapalenia błony śluzowej nosa.Interakcje:

Przedawkowanie lub przypadkowe wypicie leku, a także stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub inhibitorów monoaminooksydazy (leki stosowane m. in. w depresji) jednocześnie lub bezpośrednio przed zastosowaniem oksymetazoliny może spowodować zwiększenie ciśnienia tętniczego.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też