Moje konto
  • Sinecod syrop 200 ml Sinecod syrop 200 ml
  • Sinecod syrop 200 ml Sinecod syrop 200 ml

Sinecod syrop 200 ml

4 oferty z 4 sklepów

Producent NOVARTIS Postać syrop WIĘCEJ INFORMACJI ↓

wapteka.pl

★★★★★
7455 opinii

Sinecod syrop 200ml

Sinecod syrop 200ml

Dostępność sprawdź w sklepie →

Biała Stokrotka

★★★★★
499 opinii

SINECOD syrop 200 ml

SINECOD syrop 200 ml

… skuteczny w objawowym leczenie kaszlu różnego pochodzenia. Wskazania do stosowania syropu SINECOD Syrop zawiera w swoim składzie Butamirat - substancję czynną preparatu, która wykazuje działanie przeciwkaszlowe oraz rozszerzające oskrzela. Lek nie powoduje uzależnień, wykazuje mniej działań niepożądanych niż opioidowe leki przeciwkaszlowe. Skuteczny w leczeniu objawowe kaszlu różnego …

Dostępny od ręki  ✓

Sinecod syrop 1,5 mg/1ml 200 ml (but.)

… sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona. Syrop 10 ml zawiera: substancję czynną: cytrynian butamiratu 15,00 mg substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona. Krople i syrop zawierają sacharynę oraz …

Dostępny od ręki  ✓

Sinecod(1,5mg/1ml) - Syrop płyn - 200ml

Sinecod(1,5mg/1ml) - Syrop - 200mlSkład:10ml.syropu zawiera:cytrynian butamiratu 15,0mg. oraz substancje pomocnicze:sorbitol 70%roztwór,sól sodowa sacharyny,wanil

Dostępny od ręki  ✓

Informacje o produkcie

ProducentNOVARTIS
Postaćsyrop

Skład: Krople doustne 1 ml (22 krople) zawiera: substancję czynną: cytrynian butamiratu 5,00 mg substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona.

Syrop 10 ml zawiera: substancję czynną: cytrynian butamiratu 15,00 mg substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona.

Krople i syrop zawierają sacharynę oraz sorbitol i dlatego mogą być stosowane przez chorych na cukrzycę. Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH Zielstattstrasse 40, 81379 Monachium, Niemcy Co to jest Sinecod Sinecod w postaci kropli doustnych i syropu to preparaty, których składnikiem czynnym jest butamirat - nieopioidowa substancja przeciwkaszlowa.

Hamuje ona odruch kaszlu, rozszerza oskrzela. Nie powoduje uzależnień, wykazuje mniej działań niepożądanych niż opioidowe leki przeciwkaszlowe. Preparaty Sinecod - krople doustne i syrop stosowane są do leczenia objawowego kaszlu różnego pochodzenia.

Pomocniczo stosowane są w okresie przed- i pooperacyjnym do tłumienia odruchu kaszlu u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym lub bronchoskopii. Co należy wiedzieć przed zastosowaniem preparatu Sinecod? Kropli doustnych lub syropu Sinecod nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników tych preparatów.

W przypadku kaszlu utrzymującego się dłużej niż kilka dni wymagana jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia przyczyny (wykluczenia niekiedy groźnych, organicznych zmian w układzie oddechowym lub kaszlu polekowego).

Kiedy pacjent nie powinien sam decydować o przyjmowaniu preparatu Sinecod krople doustne lub syrop? Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować krople doustne lub syrop Sinecod wyłącznie na zlecenie lekarza.

Nie stosować preparatów Sinecod u dzieci poniżej 7. miesiąca życia. Czy Sinecod krople doustne i syrop wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn? Preparat Sinecod krople doustne i syrop używany w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność koncentracji.

Jak stosować preparat Sinecod? Jeżeli to możliwe, zarówno krople jak i syrop powinny być stosowane przed jedzeniem. Schemat dawkowania kropli doustnych - postaci przeznaczonej dla dzieci młodszych: Dzieci w wieku od 7.

miesięcy do 1 roku życia: jednorazowo 10 kropli (2,27 mg) Dzieci od 1. roku życia do 3 lat: jednorazowo 15 kropli (3,41 mg) Dzieci w wieku powyżej 3 lat: jednorazowo 25 kropli (5,67 mg) W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, do 4 razy na dobę.

Schemat dawkowania syropu - postaci przeznaczonej dla dzieci starszych i dorosłych Dzieci od 4. do 6. roku życia: jednorazowo 5 ml (7,5 mg) Dzieci od 6. do 12. roku życia: jednorazowo 10 ml (15,0 mg) Dzieci powyżej 12.

roku życia: jednorazowo 15 ml (22,5 mg) W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 8 godzinach, do 3 razy na dobę. Dorośli: jednorazowo 15 ml (22,5 mg) W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, do 4 razy na dobę.

W przypadku kaszlu utrzymującego się dłużej niż kilka dni wymagana jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia przyczyny (wykluczenia niekiedy groźnych, organicznych zmian w układzie oddechowym lub kaszlu polekowego).

W przypadku przedawkowania preparatu należy zwrócić się po poradę do lekarza. Czy możliwe są działania niepożądane po zastosowaniu preparatu Sinecod? Preparaty Sinecod - krople doustne i syrop są na ogół dobrze tolerowane.

W rzadkich przypadkach obserwowano wysypki skórne, nudności, biegunkę, zawroty głowy. W przypadku pojawienia się ww. objawów należy zwrócić się po poradę do lekarza. Nie stosować preparatów Sinecod po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.

Preparaty należy przechowywać w temperaturze do 30°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Inne informacje Novartis Poland Sp. z o.o. Consumer Health ul. Bokserska 66 02-690 Warszawa (022) 375 75 75

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też