Oferty 1-12 ułożone według:
Apteka internetowa Słonik4.6/515,8 tys. opinii
Supremin syrop 200 ml

Supremin syrop 200 ml

Dostępny od ręki

12,32 zł

+ dostawa od 5,90 zł
 • 9,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 9,90 zł Przesyłka priorytetowa
 • 15,99 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • 5,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 7 zł Przesyłka priorytetowa
 • 12,99 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • 5,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 7 zł Przesyłka priorytetowa
 • 12,99 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
Przejdź do sklepu

Apteka internetowa Słonik

Informacje o produkcie

Supremin syrop 4 mg/5 ml 200 ml

SkładSubstancja czynna: 5 ml syropu zawiera 4 mg cytrynianu butamiratu. Wskazania- Ostry, suchy kaszel.DziałanieNieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu, hamując odruch kaszlowy na poziomie rdzenia przedłużonego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozkurcza mięśnie oskrzeli. Po podaniu doustnym wchłania się szybko i całkowicie. Jest metabolizowany na drodze hydrolizy do 2 metabolitów (kwas 2-fenylomasłowy i dietyloaminoetoksyetanol), które również wykazują aktywność przeciwkaszlową.

Supremin syrop 4 mg/5 ml 200 ml

Butamirat i jego metabolity osiągają maksymalne stężenie we krwi po około 1,5 h od podania. Lek wiąże się z białkami osocza w około 95%. T0,5 kwasu 2-fenylomasłowego wynosi 21 h, a dietyloaminoetoksyetanolu - 5 h. Metabolity są wydalane z moczem w postaci połączeń z kwasem glukuronowym. DawkowanieDoustnie. Syrop: dzieci 3-6 r.ż. - 5 ml (4 mg) 3 razy na dobę, 7-12 r.ż. - 10 ml (8 mg) 3 razy na dobę, powyżej 12 r.ż. - 15 ml (12 mg) 3 razy na dobę; dorośli – 15 ml (12 mg) 4 razy na dobę.

Supremin syrop 4 mg/5 ml 200 ml

Lek należy przyjmować przed posiłkiem. Preparatu nie należy stosować dłużej niż przez kilka dni.PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na butamirat lub pozostałe składniki preparatu. Fenyloketonuria. Preparatu nie należy stosować u pacjentów z objawami ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego. Nie zaleca się stosowania leku w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią lek może być stosowany jedynie w przypadku konieczności.

Supremin syrop 4 mg/5 ml 200 ml

W rzadkich przypadkach może dochodzić do zmniejszenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Dane techniczne

Parametry
Postać syrop

Opisy produktu Supremin syrop 4 mg/5 ml 200 ml udostępniane przez sprzedawców

apteka sawa: Opis Supremin syrop 4 mg/5ml 200ml

( podobny opis w Apteka Centrum )

SUPREMIN 4mg/5ml, syrop(Butamirati citras) SUPREMIN w postaci syropu zawiera jako substancję czynną cytrynian butamiratu, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela.

Wskazania do stosowania: - ostry, suchy kaszel Nie należy stosować leku: - w przypadku uczulenia na butamirat lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku, - u pacjentów z fenyloketonurią. Ciąża: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Lek do stosowania doustnego. Jeśli lekarz nie zaleci specjalnego dawkowania, lek najczęściej stosuje się: Dzieci: - od 2 do 6 lat 1 łyżeczka (4 mg) 3 razy na dobę - od 6 do 12 lat 2 łyżeczki (8 mg) 3 razy na dobę - dzieci powyżej 12 lat 3 łyżeczki (12 mg) 3 razy na dobę - dorośli 3 łyżeczki (12 mg) 4 razy na dobę Lek nalezy stosować przed posiłkami.

W przypadku wrażenia, ze działanie leku jest za mocne lub za słabe, nalezy zwrócić się do lekarza. Opakowanie 200ml

Apteka Internetowa OLMED: Opis SUPREMIN syrop przeciwkaszlowy 4 mg/5ml - 200 ml

Wskazania:Supremin jest lekiem przeciwkaszlowym, łagodzącym suchy ostry kaszel, przeznaczonym dla całej rodziny (można go stosować u dzieci od 2 roku życia). Właściwości: Główny składnik ? cytrynian butamiratu ? zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego.

Obok działania przeciwkaszlowego butamirat rozkurcza mięśniówkę oskrzeli, ułatwiając oddychanie. Sposób użycia:Dzieci powyżej 2-6 lat 1 łyżeczka 3 razy na dobę.Dzieci od 6-12 lat 2 łyżeczki 3 razy na dobę.Dzieci powyżej 12 lat 3 łyżeczki 3 razy na dobę.Dorośli 3 łyżeczki 4 razy na dobę.

Skład: 1 łyżeczka zawiera 4mg cytrynianu butamiratu oraz substancje pomocnicze.

APTEKAWAW.PL: Opis Supremin syrop x 200ml

Supremin jest lekiem przeciwkaszlowym, łagodzącym suchy ostry kaszel, przeznaczonym dla całej rodziny ( można go stosować u dzieci od 2 roku życia). Skład: 1 łyżeczka zawiera 4mg cytrynianu butamiratu...

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie