Moje konto
  • Sylimarol 35mg x 60draz. *C Sylimarol 35mg x 60draz. *C

Sylimarol 35mg x 60draz. *C

9 ofert z 9 sklepów

Producent POZNAŃSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A. Postać tabletki WIĘCEJ INFORMACJI ↓

SYLIMAROL 35 mg 60 tab.

… 12 roku życia: 3 razy dziennie 2 tabletki po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek wymaga systematycznego stosowania, przez okres 2-4 tygodni do kuracji 6-miesięcznej. Czas stosowania leku należy skonsultować z lekarzem. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 10 tabletek dziennie. Dzienna dawka minimalna wynosi 200 mg, natomiast maksymalna …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Biała Stokrotka

★★★★★
460 opinii

Sylimarol 35 mg 60 tabl.

Sylimarol 35 mg 60 tabl.

… na brak badań, nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia. Dawkowanie, sposób użycia oraz stosowanie Sylimarol 35 mg Preparat leczniczy przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Zalecane dawkowanie to 2 tabletki 3 razy dziennie, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek należy przyjmować regularnie przez okres 2-4 tygodni do kuracji 6-miesięcznej. Czas …

Dostępny od ręki  ✓

SYLIMAROL 35mg 60draż

lek stosowany wspomagająco w zaburzeniach czynności oraz po uszkodzeniach wątroby; zawiera wyciąg z łuski ostropestu plamistego

Dostępny od ręki  ✓

Sylimarol - 35mg - 60drażetek

Sylimarol 35mg - 60drażetekLek Sylimarol 35 mg stosuje się w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkoho

Dostępny od ręki  ✓

Sylimarol draz. 0.035 x 60

… i obsługę maszyn. Stosowanie innych leków: Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami. Jak stosować lek Sylimarol 35® mg Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 2 tabletki drażowane po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Skuteczność obserwuje …

Dostępny od ręki  ✓

Sylimarol draż. 0.035 x 60

… i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 2 tabletki drażowane po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Skuteczność obserwuje się po przyjmowaniu leku przez dłuższy czas, od okresu 4-tygodniowego w przypadku zatruć, do kuracji 6-miesięcznej w przypadkach chronicznych. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 10 tabletek dziennie. Dzienna …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Informacje o produkcie

ProducentPOZNAŃSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
Postaćtabletki

SYLIMAROL 35®mg Silybi mariani fructus extractum tabletki drażowane SKŁAD 1 tabletka zawiera: substancje czynne: koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu (Silybi mariani fructus extractum) o zawartości 35 mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.

Sylimaryna stanowi zespół flawonolignanów: sylibiny, sylidiaminy i sylikrystyny substancje pomocnicze: rdzeń: skrobia ziemniaczana, sacharoza, glukoza, stearynian magnezu, talk. składniki otoczki: guma arabska, sacharoza, talk, indygotyna E132, żółcień chinolinowa E104, Capol 1295.

Dostępne opakowania: 4 blistry po 15 tabletek drażowanych w kartoniku. Co to jest lek Sylimarol 35® mg i w jakim celu się go stosuje Lek Sylimarol 35® mg stosuje się w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in.

czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby. Działanie ochronne na wątrobę koncentratu sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych.

Przypuszczalny mechanizm działania oprócz ochrony błon komórek wątrobowych polega na intensyfikacji komórkowych procesów syntezy białek prowadzących do szybszej regeneracji i zdolności formowania nowych komórek oraz aktywności przeciwutleniającej.

Grupa farmakoterapeutyczna (kod ATC): leki stosowane w chorobach wątroby (A 05 BA 03) Zanim zastosuje się lek Sylimarol 35® mg Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.

Należy zachować szczególną ostrożność: W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto białek oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć.

Stosowanie u dzieci: Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia. Ciąża: Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży.

Karmienie piersią: Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania podczas karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Stosowanie preparatu nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Stosowanie innych leków: Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami. Jak stosować lek Sylimarol 35® mg Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 2 tabletki drażowane po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Skuteczność obserwuje się po przyjmowaniu leku przez dłuższy czas, od okresu 4-tygodniowego w przypadku zatruć, do kuracji 6-miesięcznej w przypadkach chronicznych. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 10 tabletek dziennie.

Dzienna dawka minimalna wynosi 200 mg, natomiast maksymalna 400 mg. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby W przypadku zażycia większej dawki leku Sylimarol 35® mg niż zalecana Brak danych o objawach przedawkowania.

W przypadku pominięcia dawki leku Sylimarol 35® mg Istnieje możliwość bezpiecznego powrotu do poprzedniego schematu leczenia. Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, Sylimarol 35® mg może powodować działania niepożądane.

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo- jelitowych. Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

6.Przechowywanie leku Sylimarol 35® mg Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze do 25°C.Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować leku Sylimarol 35® mg po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też