Oferty 1-14 ułożone według:
Apteka internetowa Słonik4.6/515,9 tys. opinii
Sylimarol 35mg tabletki na wątrobę 60tabl

Sylimarol 35mg tabletki na wątrobę 60tabl

Dostępny od ręki

11,22 zł

+ dostawa od 5,90 zł
 • 9,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 9,90 zł Przesyłka priorytetowa
 • 15,99 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • 5,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 7 zł Przesyłka priorytetowa
 • 12,99 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • 5,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 7 zł Przesyłka priorytetowa
 • 12,99 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
Przejdź do sklepu

Apteka internetowa Słonik

Informacje o produkcie

Sylimarol 35mg x 60draz. *C

Sylimarol stosowany jest w: stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. środki ochrony roślin, alkohol) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Skład:

Dane techniczne

Parametry
Postać tabletki

Opisy produktu Sylimarol 35mg x 60draz. *C udostępniane przez sprzedawców

Apteka Centrum: Opis Sylimarol draz. 0.035 x 60

SYLIMAROL 35®mg Silybi mariani fructus extractum tabletki drażowane SKŁAD 1 tabletka zawiera: substancje czynne: koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu (Silybi mariani fructus extractum) o zawartości 35 mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.

Sylimaryna stanowi zespół flawonolignanów: sylibiny, sylidiaminy i sylikrystyny substancje pomocnicze: rdzeń: skrobia ziemniaczana, sacharoza, glukoza, stearynian magnezu, talk. składniki otoczki: guma arabska, sacharoza, talk, indygotyna E132, żółcień chinolinowa E104, Capol 1295.

Dostępne opakowania: 4 blistry po 15 tabletek drażowanych w kartoniku. Co to jest lek Sylimarol 35® mg i w jakim celu się go stosuje Lek Sylimarol 35® mg stosuje się w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in.

czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby. Działanie ochronne na wątrobę koncentratu sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych.

Przypuszczalny mechanizm działania oprócz ochrony błon komórek wątrobowych polega na intensyfikacji komórkowych procesów syntezy białek prowadzących do szybszej regeneracji i zdolności formowania nowych komórek oraz aktywności przeciwutleniającej.

Grupa farmakoterapeutyczna (kod ATC): leki stosowane w chorobach wątroby (A 05 BA 03) Zanim zastosuje się lek Sylimarol 35® mg Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.

Należy zachować szczególną ostrożność: W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto białek oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć. Stosowanie u dzieci: Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.

Ciąża: Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży. Karmienie piersią: Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania podczas karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Stosowanie preparatu nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn. Stosowanie innych leków: Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami. Jak stosować lek Sylimarol 35® mg Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 2 tabletki drażowane po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Skuteczność obserwuje się po przyjmowaniu leku przez dłuższy czas, od okresu 4-tygodniowego w przypadku zatruć, do kuracji 6-miesięcznej w przypadkach chronicznych.

Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 10 tabletek dziennie. Dzienna dawka minimalna wynosi 200 mg, natomiast maksymalna 400 mg. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby W przypadku zażycia większej dawki leku Sylimarol 35® mg niż zalecana Brak danych o objawach przedawkowania.

W przypadku pominięcia dawki leku Sylimarol 35® mg Istnieje możliwość bezpiecznego powrotu do poprzedniego schematu leczenia. Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, Sylimarol 35® mg może powodować działania niepożądane. W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo- jelitowych.

Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza. 6.Przechowywanie leku Sylimarol 35® mg Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze do 25°C.Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Nie należy stosować leku Sylimarol 35® mg po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Apteka Internetowa OLMED: Opis Sylimarol 35mg - 60 tabletek

( podobny opis w apteka sawa )

Lek Podmiot odpowiedzialny: Herbapol S.A. Poznań Wskazania: Lek Sylimarol 70? mg stosuje się w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów.Właściwości: Działanie ochronne na wątrobę koncentratu sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych.

Przypuszczalny mechanizm działania oprócz ochrony błon komórek wątrobowych polega na intensyfikacji komórkowych procesów syntezy białek prowadzących do szybszej regeneracji i zdolności formowania nowych komórek oraz aktywności przeciwutleniającej.Sposób użycia: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Produkt wymaga systematycznego stosowania, od okresu 4-tygodniowego w przypadku zatruć, do kuracji 6-miesięcznej w przypadkach chronicznych. Przeciwskazania: Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.Skład: Substancje czynne: Koncentrat Sylimarynowy z nasion Ostropestu (Silybi mariani fructus extractum) o zawartości 70 mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.

Substancje pomocnicze: Skrobia ziemniaczana, Sacharoza, Glukoza, Stearynian magnezu, Talk. Składniki otoczki: Guma arabska, Sacharoza, Talk, Indygotyna E132, Żółcień chinolinowa E104, Capol 1295.

Świat leku: Opis Sylimarol

( podobny opis w Apteka Pigułka, Apteka Zdro-Vita )

Lek Sylimarol 35 mg stosuje się w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Apteka Internetowa Gemini: Opis Sylimarol 35mg 60 drażetek

Wskazania: wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby, w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby. Skład: (1 tabletka): 50 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu. Działanie: stabilizujące błony komórek wątrobowych, chroniące przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie