Moje konto
  • Tabcin Trend kaps.x 12 Tabcin Trend kaps.x 12

Tabcin Trend kaps.x 12

10 ofert z 10 sklepów

Producent BayerPostać kapsułki WIĘCEJ INFORMACJI ↓

TABCIN TREND 12 kap.

… chlorfenyraminy (substancja przeciwchistaminowa; łagodzi objawy nieżytu nosa), pseudoefedryny (substancja zwężająca naczynia krwionośne; zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok) oraz paracetamolu (substancja przeciwbólowa i przeciwgorączkowa; łagodzi m.in. ból głowy czy gardła).Wskazania do stosowania:gorączkę,katar,ból i drapanie w gardle,kichanie,ból głowy,obrzęk błony …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Apteka Pigułka

★★★★★
88 opinii

Tabcin Trend kaps.elast. 12 kaps.

Tabcin Trend kaps.elast. 12 kaps.

12 kaps.-kaps.elast.

Dostępność sprawdź w sklepie →

wapteka.pl

★★★★★
4575 opinii

Tabcin Trend 12 kapsułek

Tabcin Trend 12 kapsułek

Dostępność sprawdź w sklepie →

TABCIN TREND 12kaps

w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy

Dostępny od ręki  ✓

Apteka Internetowa OLMED

★★★★★
2434 opinie

TABCIN TREND - 12 kapsułek

TABCIN TREND - 12 kapsułek

… Sposób użycia:Dorośli i młodzież (od 15 roku życia): Połknąć dwie kapsułki popijając niewielką ilością wody. Powyższą dawkę można przyjmować co 4 godziny, jednak nie częściej niż 3 razy na dobę. Przeciwskazania: Preparatu nie należy stosować: u dzieci do 15 roku życia; u pacjentów nadwrażliwych na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów …

Dostępny od ręki  ✓

Tabcin Trend kaps.zelatyn. x 12

… napady padaczki. - Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: problemy z oddychaniem; u pacjentów z nadwrażliwością na leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne może czasami dochodzić do nasilenia się objawów astmy ("astma analgetyczna"). - Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty. - Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rumień, bardzo rzadko reakcje …

Dostępny od ręki  ✓

aptekajakmarzenie

★★★★☆
6075 opinii

Tabcin Trend - 12 kapsułek Kurier już od 0 PLN odbiór osobisty: GRATIS!

Tabcin Trend - 12 kapsułek Kurier już od 0 PLN odbiór osobisty: GRATIS!

Działanie: Preparat złożony o skojarzonym działaniu składników. Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu przeziębienia i grypy. Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia kr

Dostępny od ręki  ✓

Tabcin Trend 12 Kapsułek

… niepożądaneZaburzenia układu nerwowego: senność, suchość w jamie ustnej, pobudliwość, niepokój, zawroty głowy, bezsenność, strach, drżenia, halucynacje, napady padaczki.Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: problemy z oddychaniem; u pacjentów z nadwrażliwością na leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne może czasami dochodzić do nasilenia się objawów …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Informacje o produkcie

ProducentBayer
Postaćkapsułki

Postać: KAPSUŁKI Nazwa międzynarodowa: Paracetamolum Producent: BAYER Opakowanie: 12 kapsułek Skład: - 1 kapsułka miękka zawiera: Chlorfenyraminy maleinian (Chlorpheniramini maleas) - 2 mg - Pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum) - 30 mg - Paracetamol (Paracetamolum) - 250 mg Działanie: Preparat złożony o skojarzonym działaniu składników.

Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu grypy i przeziębienia. Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok powstający w przebiegu kataru lub grypy, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie.

Paracetamol, substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzi bóle towarzyszące infekcji, np. ból głowy, gardła, oraz ogólne dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu. Wskazania: Łagodzenie objawów grypy i przeziębienia przebiegających z gorączką, katarem, bólem gardła i drapaniem w gardle, kichaniem, bólem głowy, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok oraz uczuciem ogólnego rozbicia.

Przeciwwskazania: Preparatu nie należy stosować: - u dzieci do 15 roku życia; - u pacjentów nadwrażliwych na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; - u pacjentów z chorobami układu oddechowego, takimi jak chroniczne zapalenie oskrzeli czy rozedma; - u pacjentów z jaskrą, przerostem prostaty, chorobami serca, nadciśnieniem, cukrzycą i nadczynnością tarczycy; - u pacjentów przyjmujących leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i przez dwa tygodnie po ich odstawieniu oraz u pacjentów leczonych AZT (zydowudyna) - u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; (ryzyko wystąpienia anemii hemolitycznej); - u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.

Dawkowanie: Dorośli i młodzież (od 15 roku życia): Połknąć dwie kapsułki popijając niewielką ilością wody. Powyższą dawkę można przyjmować co 4 godziny, jednak nie częściej niż 3 razy na dobę. Działania niepożądane: - Zaburzenia układu nerwowego: senność, suchość w jamie ustnej, pobudliwość, niepokój, zawroty głowy, bezsenność, strach, drżenia, halucynacje, napady padaczki.

- Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: problemy z oddychaniem; u pacjentów z nadwrażliwością na leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne może czasami dochodzić do nasilenia się objawów astmy ("astma analgetyczna").

- Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty. - Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rumień, bardzo rzadko reakcje alergiczne z zapalnymi zmianami skórnymi. - Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zaburzeniach w składzie krwi, takie jak: agranulocytoza, trombocytopenia, pancytopenia leukopenia oraz anemia aplastyczna.

- Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: bóle głowy. - Zaburzenia serca: odruchowe spowolnienie czynności serca (bradykardia) nadciśnienie, tachykardia, kołatanie serca. - Zaburzenia nerek i dróg moczowych: trudności z oddawaniem moczu, uszkodzenie nerek.

- Zaburzenia układu immunologicznego: rzadko opisywano reakcje nadwrażliwości (obrzęk Quinck'ego, zespół zaburzeń oddechowych, zwiększona potliwość, nudności, spadek ciśnienia tętniczego lub wstrząs).

- Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: uszkodzenie wątroby, ciężkie uszkodzenie wątroby w przypadku przedawkowania. Interakcje: Opóźnione opróżnianie żołądka, np. po zastosowaniu propanteliny, może prowadzić do spowolnienia wchłaniania paracetamolu i w związku z tym do opóźnienia wystąpienia efektu terapeutycznego.

Przyspieszone opróżnianie żołądka, np. po zażyciu metoklopramidu, prowadzi do szybszego wchłaniania leku. Jednoczesne stosowanie Tabcin Trend i leków indukujących enzymy mikrosomalne wątroby, np. niektórych leków nasennych i przeciwpadaczkowych (glutetimid, fenobarbital, fenytoina, karbamazepina i inne) lub rifampicyny może prowadzić do uszkodzenia wątroby, nawet po dawkach paracetamolu uznawanych za bezpieczne.

Ostrzeżenie to dotyczy także osób nadużywających alkoholu. Inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) mogą potęgować działanie chlorfenyraminy i pseudoefedryny. Znaczenie kliniczne interakcji pomiędzy paracetamolem a warfaryną i pochodnymi kumaryny nie zostały dotychczas poznane.

Dlatego też pacjenci przyjmujący doustne środki przeciwzakrzepowe nie powinni stosować paracetamolu przez dłuższy czas. Tabcin Trend może nasilać działanie następujących leków: Jednoczesne zastosowanie chloramfenikolu może wydłużyć jego okres półtrwania.

Jednoczesne stosowanie paracetamolu i AZT (zydowudyny) może powodować zmniejszenie ilości białych krwinek krwi (neutropenia).

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.