Moje konto
  • THERAFLU EXTRAGRIP 6 saszetek THERAFLU EXTRAGRIP 6 saszetek

THERAFLU EXTRAGRIP 6 saszetek

6 ofert z 6 sklepów

Producent NOVARTISPostać roztwór WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Świat leku

★★★★☆
82 opinie

Theraflu Extragrip, 6 saszetek

Theraflu Extragrip, 6 saszetek

Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Dostępny od ręki  ✓

ElixirZdrowia.pl

★★★★★
987 opinii

Theraflu ExtraGRIP proszek do sporządzania roztworu 6 saszetek

Theraflu ExtraGRIP proszek do sporządzania roztworu 6 saszetek

… przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bole mięśni, bole kostno - stawowe, bole głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku Theraflu ExtraGRIP w przypadku: nadwrażliwości (alergii) na ktorykolwiek ze składnikow leku, aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwoch tygodni) …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Theraflu ExtraGrip x 6 saszetek

… chlorowodorek fenylefryny 10 mg- maleinian feniraminy 20 mgDziałanie:Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz maleninan feniraminy - substancję antyhistaminową zmniejszającą produkcję śluzowej wydzieliny w nosie.Theraflu ExtraGRIP …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Theraflu Extragrip - 6 saszetek

Theraflu Extragrip - 6 saszetekSkład: 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg. Działanie: Zawiera jako substa

Dostępny od ręki  ✓

Theraflu ExtraGrip sasz.x 6

Theraflu ExtraGRIP stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienie, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa.

Dostępny od ręki  ✓

Informacje o produkcie

ProducentNOVARTIS
Postaćroztwór


Opakowanie: 6 SASZETEK



Skład:

substancje czynne:

- paracetamol 650 mg

- chlorowodorek fenylefryny 10 mg

- maleinian feniraminy 20 mg



Działanie:

Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz maleninan feniraminy - substancję antyhistaminową zmniejszającą produkcję śluzowej wydzieliny w nosie.

Theraflu ExtraGRIP po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój.



Wskazania:

Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno - stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.



Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.

Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza. Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli: objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy, wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymuje się dłużej niż 2 dni.



Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Theraflu ExtraGRIP w przypadku:

- nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku

- aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitorów MAO u dzieci poniżej 12 lat

- stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania

- współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy) wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-P)

Przed zastosowaniem leku Theraflu ExtraGRIP należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

- chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, chorób tarczycy, cukrzycy i jaskry, chorób nerek i wątroby, padaczki, schorzeń dróg moczowych, czynnej choroby wrzodowej

- lek zawiera paracetamol, który stosowany w wysokich dawkach lub przez zbyt długi czas, powodować może uszkodzenia wątroby

- fenylefryna powodować może fałszywie pozytywne wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo)

- osoby stosujące lek Theraflu ExtraGRIP nie powinny pić napojów alkoholowych, gdyż paracetmol w połączeniu z alkoholem etylowym może powodować uszkodzenia wątroby

- ze względu na naczyniozwężajace działanie fenylefryny lek należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego

- lek zawiera 12 g sacharozy, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą . Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów to przed przyjęciem leku powinien się on skontaktować z lekarzem.





Interakcje:

Leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.



Uwagi:

Ciąża:

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.



Karmienie piersią:

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.



Stosowanie leku Theraflu ExtraGRIP u dzieci:

Leku Theraflu ExtraGRIP nie należy stosować u dzieci do 12 lat.



Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:

Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu Theraflu ExtraGRIP nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.