Moje konto
  • Theraflu ExtraGRIP proszek do sporządzania roztworu 14 saszetek Theraflu ExtraGRIP proszek do sporządzania roztworu 14 saszetek

Theraflu ExtraGRIP proszek do sporządzania roztworu 14 saszetek

9 ofert z 9 sklepów

Producent NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBHPostać roztwór WIĘCEJ INFORMACJI ↓

THERAFLU ExtraGrip x 14 saszetek

… przeciwzapalnymiWskazania:Preparat zalecany jest w czasie kuracji leczniczej grypy oraz przeziębienia, którym towarzyszą takie objawy jak ból głowy, gardła, zatok, drgawki, bóle mięśniowo-stawowe oraz nieżyt nosa.Dawkowanie:preparat przeznaczony do stosowania doustnegow przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się przyjmowanie 1 saszetki co 4-6h (nie więcej …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Apteka Pigułka

★★★★★
91 opinii

Theraflu ExtraGRIP sasz. x 14

Theraflu ExtraGRIP sasz. x 14

… śluzowej nosa, nadmierna ilość wydzieliny śluzowej z nosa, kichanie. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężkie choroby układu krwionośnego, wątroby, nerek. Nadciśnienie tętnicze. Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 rż. : 1 saszetka 3 razy na dobę, nie częściej niż co 4 h. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Nie stosować …

Dostępność sprawdź w sklepie →

ElixirZdrowia.pl

★★★★★
1036 opinii

Theraflu ExtraGRIP proszek do sporządzania roztworu 14 saszetek

Theraflu ExtraGRIP proszek do sporządzania roztworu 14 saszetek

… powtorzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. Skład: 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg, substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, barwnik D & …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Apteka Internetowa OLMED

★★★★☆
2685 opinii

Theraflu ExtraGRIP - 14 saszetek

Theraflu ExtraGRIP - 14 saszetek

… schorzeń płuc (w tym astmy), wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-P).Podczas stosowania preparatu Theraflu ExtraGRIP nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.Skład: Paracetamol 650 mg, Chlorowodorek Fenylefryny 10 mg, Maleinian Feniraminy 20 mg, Substancje pomocnicze: Sacharoza, Acesulfam Potasowy, Barwnik D & C Yellow No 10, Żółcień …

Dostępny od ręki  ✓

Theraflu Extra Grip 14sasz

objawy grypy i przeziębienia, takie jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno - stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie

Dostępny od ręki  ✓

Theraflu ExtraGRIP pr.dop.rozt.doust. 0,65 14 saszetek

… zaburzeń rytmu serca. Inhibitory MAO nasilają działanie fenylefryny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne mogą osłabiać jej działanie. Jednoczesne stosowanie z alkaloidami sporyszu lub z lekami indukującymi poród może podwyższać ciśnienie tętnicze krwi. Feniramina może nasilać depresyjne działanie na o.u.n. spowodowane przez: inhibitory MAO, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, …

Dostępny od ręki  ✓

Efarm24

★★★★★
329 opinii

Theraflu ExtraGRIP 14 saszetek

Theraflu ExtraGRIP 14 saszetek

… po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania, preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.Skontaktuj się z lekarzem jeżeli: objawy chorobowe nie ustępują w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Informacje o produkcie

ProducentNOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH
Postaćroztwór

Skład 1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg maleinianu feniraminy. Działanie Preparat złożony leczący objawy grypy i przeziębienia. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy prostaglandyn w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po 30-60 min. Metabolizowany jest w wątrobie i wydalany z moczem w postaci glukuronianów, siarczanów, po sprzężeniu z cysteiną lub w postaci niezmienionej.

T0,5 wynosi 1-4 h. Fenylefryna jest aminą sympatykomimetyczną, która działa na receptory ?-adrenergiczne. Fenylefryna działa wazokonstrykcyjnie, co powoduje zmniejszenie przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa.

Z przewodu pokarmowego wchłania się w niewielkim stopniu. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 1-2 h, wydala się z moczem. T0,5 wynosi 2-3 h. Maleinian feniraminy ma działanie przeciwhistaminowe - hamuje nadmierne wytwarzanie wydzieliny śluzowej z nosa, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu.

Po podaniu doustnym maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1-2,5 h, wydalany jest głównie z moczem. T0,5 wynosi 16-19 h. Wskazania Leczenie objawów przeziębienia i grypy (gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, ból głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna ilość wydzieliny śluzowej z nosa, kichanie).

Przeciwwskazania Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężkie choroby układu krwionośnego, wątroby, nerek. Nadciśnienie tętnicze. Gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego.

Niedrożność odźwiernika dwunastnicy. Czynna choroba wrzodowa. Cukrzyca. Choroby płuc (w tym astma). Jaskra z wąskim kątem przesączania. Wrodzony niedobór G-6-PD. Padaczka. Nietolerancja fruktozy, zespół upośledzonego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltazy.

Stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci do ukończenia 12 r.ż. Środki ostrożności Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego, chorobami tarczycy, wątroby i nerek, u pacjentów powyżej 70 r.ż.

z chorobami układu krwionośnego oraz u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy. Stosowanie preparatu u osób regularnie pijących alkohol oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.

Saszetka preparatu zawiera 12 g sacharozy. Ciąża i okres karmienia piersią W ciąży i w okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu.

Działanie niepożądane Mogą wystąpić: reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, wysypka, napady astmy (zwłaszcza u osób z nietolerancją kwasu acetylosalicylowego); objawy ze strony przewodu pokarmowego: zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, uszkodzenie wątroby, suchość w jamie ustnej i gardle; objawy ze strony o.u.n.: senność, ból i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość; objawy ze strony układu krążenia: tachykardia, kołatanie serca, zwiększenie ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym), odruchowa bradykardia; objawy ze strony układu moczowego: bolesne oddawanie moczu, zatrzymanie moczu, utrudnienie mikcji (zwłaszcza u mężczyzn); zmiany w obrazie krwi: trombocytopenia, leukopenia, niedokrwistość hemolityczna.

Rzadko: śpiączka, napady padaczki, zaburzenia ruchów dowolnych, zmiany w zachowaniu, bezsenność (zwłaszcza u dzieci). W pojedynczych przypadkach - agranulocytoza. Preparat może powodować uczucie suchości oka, a u pacjentów z jaskrą - rozszerzenie źrenic.

Interakcje Paracetamol stosowany z preparatami nasilającymi metabolizm wątrobowy (niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe np.: fenytoina, fenobarbital, karbamazepina; leki przeciwgruźlicze: rifampicyna, izoniazyd) oraz z alkoholem zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby; z inhibitorami MAO oraz przez 2 tyg.

po ich odstawieniu może wywoływać stany pobudzenia i wysoką gorączkę; z NLPZ zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Paracetamol może nasilać działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (pochodne kumaryny, heparyna), wydłuża okres półtrwania chloramfenikolu.

Probenecid wykazuje wpływ na metabolizm paracetamolu. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Fenylefryna może osłabiać hipotensyjne działanie ß-adrenolityków i innych leków przeciwnadciśnieniowych, metyldopy i rezerpiny; jednoczesne stosowanie z indometacyną, ß-adrenolitykami i metylodopą może spowodować przełom nadciśnieniowy.

Zastosowanie fenylefryny z glikozydami naparstnicy zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca. Inhibitory MAO nasilają działanie fenylefryny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne mogą osłabiać jej działanie.

Jednoczesne stosowanie z alkaloidami sporyszu lub z lekami indukującymi poród może podwyższać ciśnienie tętnicze krwi. Feniramina może nasilać depresyjne działanie na o.u.n. spowodowane przez: inhibitory MAO, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, alkohol, leki stosowane w chorobie Parkinsona, leki uspakajające (w tym barbiturany), opioidy.

Feniramina może hamować działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych; możliwe są też interakcje z progesteronem, rezerpiną i tiazydowymi lekami moczopędnymi. Doustne preparaty antykoncepcyjne mogą zmniejszać skuteczność leków przeciwhistaminowych.

Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż. : 1 saszetka 3 razy na dobę, nie częściej niż co 4 h. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Nie stosować dłużej niż 5 dni. Uwagi W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Preparat może powodować

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.