Manu

Vitrum D3 forte 60 kaps.

Cechy produktu

  • Producent UNIPHARM SP Z O.O. 
  • Postać kapsułki 

Opis

VITRUM® D3 Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Preparat zawierający dużą dawkę witaminy D3 – 2000 j.m. (w postaci cholekalcyferolu). Polecany osobom dorosłym i młodzieży od 12.

roku życia w celu uzupełnienia niedoborów witaminy D3 w organizmie. Utrzymanie właściwego poziomu witaminy D3 w organizmie wymaga codziennej suplementacji w postaci preparatu Vitrum D3,ze względu na ograniczoną syntezę skórną witaminy D i niewystarczającą jej ilość w diecie.

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka dziennie Dla kogo: osoby dorosłe i młodzież od 12. roku życia Informacje ogólne: Z powodu powszechnych niedoborów witaminy D u osób zdrowych (u ponad 50% populacji) istnieje konieczność uzupełniania jej niedoborów, ponieważ witamina D pełni w organizmie wiele ważnych funkcji.

Witamina D, wpływając na wchłanianie wapnia, odpowiada za prawidłowy stan kości i zębów i utrzymanie prawidłowego stężenia wapnia we krwi. Wpływ witaminy D na mięśnie polega na wzmacnianiu ich siły, w zawiązku z czym znacznie spada ryzyko upadków- i w konsekwencji – złamań.

Niebagatelna jest również rola witaminy D w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i w przebiegu reakcji zapalnej. Vitrum D3 dostarcza dużą dawkę witaminy D – 2000 j.m. w 1 kapsułce, dzięki czemu wystarczy zażywać 1 kaps.

dziennie do podtrzymania właściwego poziomu witaminy D w organizmie. Dzięki formie kapsułki żelowej, zawierającej olej z krokosza barwierskiego, witamina D w Vitrum D3 jest formą gotową do wchłonięcia, lepiej przyswajalną i nie wymaga spożycia wraz z posiłkiem.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie