Manu

Xenna błonnik X 220 g

Cechy produktu

 • Producent US Pharmacia 
 • Postać proszek 

Opis

Opis

XENNA BŁONNIK to preparat powstały na bazie naturalnych składników, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego, przyśpieszając perystaltykę jelit i regulując wypróżnienia.

Skład

 • błonnik pszenny (ok 11g)
 • aromaty
 • Dawkowanie

  Przyjmować doustnie 2 łyżeczki (ok 11 g/24h) mieszając z wodą, herbatą, sokiem, jogurtem itd. Stosować co najmniej szklankę napoju na 5,5g preparatu.  Powiązane artykuły:

  Skutecznie na zaparcia

  Raczej wszystkim bardzo dobrze znany jest popularny z reklam produkt zwalczający zaparcia o nazwie Xenna. Z początku na rynku pojawiał się produkt tylko o takiej nazwie, ale z czasem jego producenci znacznie rozszerzyli zakres tego produktu wprowadzając na rynek nie tylko opakowania o różnej wadze, ale także produkt Xenna w kilku odmianach. Między innymi możemy spotkać w aptekach czy też w innych sklepach taki produkt jak Xenna Błonnik. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tutaj do czynienia z dodatkową dobroczynną funkcją błonnika. Ten z kolei jest dla naszego organizmu niezbędny, gdyż znacznie ułatwia procesy trawienne. Jeśli do naszego organizmu nie dostarczymy odpowiedniej ilości błonnika, to niestety, ale możemy mieć bardzo poważne problemy z układem pokarmowym. Oczywiście podstawowym jego źródłem są różnego rodzaju pokarmy, aczkolwiek można jak najbardziej stosować także różnego rodzaju preparaty zawierające ów błonnik. Między innymi to właśnie Xenna Błonnik wysuwa się, jako jeden z bardziej znanych i bardziej skutecznych preparatów wspomagających układ trawienny człowieka. Jak już wcześniej wspomniano, kiedyś mieliśmy do czynienia z produktem o nazwie Xenna i na tym się kończyło.

  Preparat na zaparcia

  Dzisiaj asortyment produktów pod tą nazwą jest znacznie szerszy, w tym także mamy produkt Xenna Błonnik. Mówiąc o różnorodności należy jeszcze wskazać na jeden aspekt. Chodzi mianowicie o to, że już sam produkt Xenna Błonnik jest na rynku sprzedawany w różnych formach zależnych od pojemności. Mamy między innymi dostępne opakowania o wadze 200 g. Produkt ten jest spotykany na rynku w formie proszku. Jest on oczywiście pewnym dodatkiem do codziennej diety i jej uzupełnieniem. Nie osiągniemy, bowiem oczekiwanych rezultatów jedynie stosując ów preparat, a nie stosując odpowiedniej diety. Jeśli natomiast owa dieta będzie jak najbardziej właściwa albo przynajmniej zbliżona do właściwej, można być pewnym, że Xenna Błonnik przyspieszy perystaltykę naszych jelit i nie będziemy mieli żadnych problemów z zaparciami. Z pewnością jest to bardzo ważny aspekt w codziennym naszym funkcjonowaniu. Stosowanie preparatu Xenna Błonnik jest również bardzo ważne z punktu widzenia osób, które podjęły się jakiejś kuracji odchudzającej. Dzięki temu produktowi osoby te, bowiem mogą mieć większą pewność, że odchudzanie nie wpłynie niekorzystnie na kwestie związane z ich układem trawiennym. Spójrzmy na skład tego produktu.

  Najważniejszy jest błonnik

  Oczywiście nie trudno jest się domyśleć, że podstawowym elementem w tym miejscu jest błonnik. W jednej porcji przeznaczonej na jeden dzień powinno znaleźć się około 11 g. błonnika. Jest to równoznaczne z około dwoma łyżeczkami proszku Xenna Błonnik. Raczej nie poleca się przyjmowania większych dawek, gdyż to może być niekorzystne dla organizmu człowieka. Wiemy już, że preparat Xenna Błonnik możemy stosować w sytuacjach, gdy mamy pewne kłopoty trawienne, gdy borykamy się z zaparciami jak również wówczas, gdy prowadzimy kurację odchudzającą. Jednakże czy są również inne sytuacje, w których działanie tego produktu będzie dla nas korzystne? Raczej nie, gdyż nie należy raczej stosować tego produktu w sytuacjach, gdy mamy problemy z żołądkiem, gdyż z pewnością nie będzie on wówczas skuteczny w naszych problemach. Jego działanie zasadniczo ogranicza się, bowiem do tych dwóch sytuacji, które zostały przedstawione wcześniej. Wspomniano nieco o dawce, jaką powinniśmy przyjmować, ale, w jaki sposób owe dwie łyżeczki należy przyjąć? Czy chodzi o to, aby po prostu nasypać tego proszku na łyżeczkę i przełknąć? Bynajmniej. Preparat Xenna Błonnik przyjmuje się mieszając albo z herbatą, z wodą, albo też można pomieszać go z jogurtem czy też nawet jakimś sokiem. Należy przyjąć, aby na każde 5,5 g. preparatu Xenna Błonnik przypadała co najmniej jedna szklanka napoju czy też jogurtu. Preparat przyjmowany bez niczego mógłby okazać się mało skuteczny lub nazbyt skuteczny, lecz to ostatnie określenie zostało użyte w tym miejscu nieco z przekąsem. Moglibyśmy, bowiem bardziej sobie w takiej sytuacji zaszkodzić niż pomóc. Można jeszcze zapytać się o cenę tego produktu, gdyż ona jak najbardziej jest bardzo ważna z punktu widzenia osoby, która boryka się z kłopotami trawiennymi bądź też podjęła się kuracji odchudzającej. Nie jest to preparat, którego cena przerasta czyjekolwiek możliwości, gdyż wynosi ona około 25 złotych za opakowanie wielkości 220 g. Jest to na pewno rozsądna cena, tym bardziej, jeśli spojrzymy na dużą skuteczność preparatu Xenna Błonnik. Z samej zasady można stwierdzić, że przekaz reklamowy zazwyczaj jest, co najmniej nieco przesadzony i nie oddaje rzeczywistości. W tym przypadku jak najbardziej należy stwierdzić, iż to, co widzimy w reklamach telewizyjnych, jest jak najbardziej zgodne z prawdę. Preparat o nazwie Xenna Błonnik jest bardzo skuteczny w usuwaniu zaparć, pozwala cieszyć się wolnością od problemów trawiennych i z pewnością można go uznać za jeden z bardziej skutecznych produktów w tym względzie. Warto, więc zaufać tym, którzy proponują nam sprawdzone i skuteczne rozwiązania.

  Opinie - 0 opinii

  + Dodaj opinie