Menu

Antologia tragedii greckiej - Antygona, Król Edyp, Prometeusz skowany, Oresteja; *wydanie z opracowaniem i streszczeniem* (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373273986 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Ajschylos|Sofokles 
  • Wydawnictwo Greg 
  • Ilość stron 380 
  • Rok wydania 2018 

OpisWydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu odnajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wyodrębnionie zagadnień, które z zasady pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę oraz w podręcznikach i na klasówkach. Posiada wyjątkowo szczegółowe streszczenie i drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę i pokaźne charakterystyki bohaterów.

Świat czasów mitycznych - człowiek pozostaje zabawką w rękach greckich bogów, a zwykle przeznaczenia. Dla mieszkańców Olimpu ziemianie to ciągle „ślepe, jednodniowe plemię", którego życie to „cień cienia". W Tebach panuje zaraza, król Edyp stara się odnaleźć sprawcę straszliwych zbrodni, ale ku jego przerażeniu okazuje się nim być on sam. Do domu po trudach wojny trojańskiej powraca Agamemnon, by tu zginąć zamordowany przez wiarołomną żonę, Klitajmestrę, i jej kochanka. Królewna Antygona bohatersko przeciwstawia się tyranowi - Kreonowi.Autorzy: Sofokles, Ajschylos
EAN: 9788373273986
Format: 145 x 205 mm
ilość stron: 380
ISBN: 978-83-7327-398-6
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Greg

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.