Menu

Boska komedia. Lektura z opracowaniem (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375171822 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Dante Alghieri 
  • Wydawnictwo GREG 
  • Ilość stron 398 
  • Rok wydania 2008 

Opis

Wydanie Boskiej komedii kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu wynajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wyznaczonie zagadnień, które głównie pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszystkich testach sprawdzających wiedzę oraz w podręcznikach i na klasówkach.

posiada bardzo szczegółowe streszczenie, a także drugie skrócone, ułatwiające prędkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę, a także wielkie charakterystyki bohaterów.Monumentalne dzieło stanowi odzwierciedlenie sytuacji człowieka późnego przeciętniewiecza, czasów sporych konfliktów - pomiędzy cesarstwem a papiestwem, mieszczaństwem a szlachtą, a także upadku obyczajów, wiary, Kościoła.Dzieło Dantego, pokazujące alegoryczną wędrówkę poety po zaświatach, poprzez Piekło, Czyściec aż do Raju, stanowi próbę ukazania zagubionemu „w ciemnym lesie” świata człowiekowi prawdziwej drogi do zbawienia.

Jego wędrówka w poemacie jest wędrówką ku Bogu, a najwyższą formą poznania Stwórcy staje się „miłość, co słońce i gwiazdy porusza”: ta łącząca człowieka z drugim człowiekiem i ta, będąca pierwszą przyczyną życia, istotą Boga.

Spis treściBoska komediaPiekłoCzyściecRajOpracowanieBiografia Dantego AlighieriKalendarium życia i twórczościOkoliczności i geneza powstania utworuCo jest tematem utworu?Wyjaśnienie tytułu utworuCzas i miejsce akcjiPlan wydarzeńKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweCharakterystyka głównych bohaterówDanteWergiliuszBeatryczeProblematyka utworuCharakterystyka epokiCharakter średniowiecznej sztukiSytuacja polityczno-społeczna we Włoszech przełomu XIII i XIV wiekuKontekst społeczno-kulturowy Boskiej komediiRealistyczny, alegoryczny, symboliczny i metafizyczny sens Boskiej KomediiGatunek utworuBudowa i kompilacja utworuIndeks komentarzy do tekstu

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.