Menu

Opowieść wigilijna (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373274228 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Charles Dickens 
  • Wydawnictwo Greg 
  • Ilość stron 78 
  • Rok wydania 2004 

Opis

Wydanie Opowieści wigilijnej kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu wynajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wyróznionie zagadnień, które z reguły pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszystkich testach sprawdzających wiedzę oraz w podręcznikach i na klasówkach.

posiada niezwykle szczegółowe streszczenie i drugie skrócone, upraszczające prędkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie posiada plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę i znaczne charakterystyki bohaterów.W ogarniętym bożonarodzeniowym nastrojem Londynie jest tylko jedna osoba, która się ze świąt nie cieszy.

To Ebenezer Scrooge - skąpiec jakich mało. Nie świętuje, życie poświęcił na oszczędzanie, nie widzi powodu, dla którego miałby zmienić na czas świąt swoje zwykłe obyczaje. Nawet się nie spodziewa, że te święta odmienią jego los, a najbliższe noce zdecydują o jego dalszym życiu.

Ebenezer, za sprawą swego zmarłego przyjaciela, spotyka trzy duchy...Spis treściOpowieść wigilijnaStrofka pierwsza. Duch Marley'aStrofka druga. Odwiedziny pierwszego duchaStrofka trzecia. Odwiedziny drugiego duchaStrofka czwarta.

Odwiedziny trzeciego duchaStrofka piąta. Koniec opowieściOpracowanieBiografia Karola DickensaKalendarium twórczościOkoliczności powstania utworuWyjaśnienie tytułu utworuCo jest tematem utworu?Czas i miejsce akcjiCzas akcjiMiejsce akcjiBohaterowie utworuPlan wydarzeńKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweCharakterystyka głównego bohatera - Ebenezer ScroogeCharakterystyka pozostałych postaciFred - siostrzeniec Scrooge'aRobert (Bob) CratchitProblematyka utworuGatunek utworuBudowa utworuIndeks komentarzy do tekstu

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.