Menu

Ściąga. Gimnazjum (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375174212 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Greg 
  • Ilość stron 216 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Ściąga do gimnazjum to nowość na rynku, będąca odpowiedzią na zapotrzebowania uczniów, którzy chcą mieć w jednym miejscu treści potrzebne na lekcjach języka polskiego we wszystkich trzech klasach. Dzięki niej nie potrzeba już kupować co roku nowej książki.

posiada całość materiału wymaganego w obowiązującej podstawie programowej.Zamieszczono w niej analizy i interpretacje wszystkich w głównej mierze omawianych wierszy i szczegółowe opracowania lektur i omówienia fragmentów Biblii i najpopularniejszych w szkole mitów; całość uzupełniają niedługie notki biograficzne autorów.Najważniejsze terminy ujęto w ramki i wyjaśniono.

Książka napisana została dostępnym, zrozumiałym językiem, nie ma w niej niepotrzebnych, ponadprogramowych treści. Będzie wyśmienitą pomocą przed odpowiedzią, sprawdzianem i egzaminem.Gorąco polecamy! Spis treściBIBLIAWiadomości na temat BibliiStary TestamentKsięga rodzaju - pierwotny stan szczęściaWygnanie z RajuWędrówka do Ziemi ObiecanejNowy TestamentO synu marnotrawnymPrzypowieść o miłosiernym SamarytaniniePrzypowieść o siewcyRozmnożenie chlebaŚwięty Paweł - I list do Koryntian (fragment - Hymn o miłości)Apokalipsa św.

JanaBiblizmyMITOLOGIAWiadomości o mitologiiCztery wieki ludzkościZygmunt Kubiak Dawca ogniaOwidiusz Dedal i IkarJan ParandowskiDemeter i KoraNarodziny świataSyzyfPrzygody OdyseuszaHomerIliadaOdysejaWIERSZEBogurodzicaKonstanty Ildefons GałczyńskiMałe kinaRozmowa lirycznaSpotkanie z matką (fragment)Zaczarowana dorożkaZbigniew HerbertDusza pana CogitoKamykModlitwa pana Cogito-PodróżnikaPan od przyrodySprawozdanie z rajuJan KochanowskiCzego chcesz od nas, PanieFraszki - wybórPieśń świętojańska o sobótce (fragmenty)Treny - dobórTren VTren VIITren VIIIIgnacy KrasickiBajki - wybórHymn do miłości ojczyzny (Święta miłości kochanej ojczyzny...)PijaństwoŻona modnaAdam MickiewiczNiepewnośćReduta OrdonaStepy AkermańskieŚwiteziankaCzesław MiłoszKtóry skrzywdziłeśMiłośćPiosenka o końcu świataWyprawa do lasuCyprian Kamil NorwidMoja piosnka (II)W WeronieMaria Pawlikowska-JasnorzewskaMiłość [Nie widziałam Cię...]Miłość [Wciąż rozmyślasz]Ranny ptakJuliusz SłowackiSmutno mi, Boże!

(Hymn o zachodzie słońca)Testament mójWisława SzymborskaCebulaKoniec i początekNic dwa razyRadość pisaniaJulian TuwimPrzy okrągłym stoleWspomnienieJan TwardowskiFraszki - wybórPodziękowanieSpieszmy sięSprawiedliwośćZaufałem drodzeKazimierz WierzyńskiJestem jak szampanZielono mam w głowieJózef Wybicki Mazurek Dąbrowskiego (Pieśń Legionów Polskich we Włoszech)LEKTURYMiron Białoszewski Pamiętnik z powstania warszawskiegoArthur Conan Doyle Pies Baskerville'ówArkady Fiedler Dywizjon 303Aleksander Fredro ZemstaAleksander Kamiński Kamienie na szaniecRyszard Kapuściński CesarzUrsula LeGuin Czarnoksiężnik z ArchipelaguStanisław Lem Dzienniki gwiazdoweAdam Mickiewicz Dziady cz.

IIMoli

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.