Menu

W pustyni i w puszczy. Lektura z opracowaniem (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373271890 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Henryk Sienkiewicz 
  • Wydawnictwo Greg 
  • Ilość stron 284 
  • Rok wydania 2001 

Opis

Wydanie W pustyni i w puszczy kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wyszczególnionie zagadnień, które głównie pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszystkich testach sprawdzających wiedzę oraz w podręcznikach i na klasówkach.

zawiera bardzo szczegółowe streszczenie, a także drugie skrócone, ułatwiające prędkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie mieści plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę, a także spore charakterystyki bohaterów.Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkają w Port Saidzie.

Czternastoletni chłopiec uważa się już za dorosłego mężczyznę, ośmioletnia dziewczynka woli natomiast, żeby w pobliżu był jej tatuś. Nagle w ich spokojne życie wkracza historia i polityka. Choćby ojcowie dzieci nie spodziewają się, iż powstanie Sudańczyków pod wodzą Mahdiego będzie dla nich miało osobiste konsekwencje.

Na skutek spisku nieodgadnionej Fatmy dzieci zostają porwane. Przed nimi niezwykle daleka droga...Spis treściW pustyni i w puszczyOpracowanieBiografia Henryka SienkiewiczaCo jest tematem utworu?Wyjaśnienie tytułu utworuCzas i miejsce akcjiBohaterowie utworuPlan wydarzeńKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweCharakterystyka głównych bohaterówStaś TarkowskiNel RawlinsonCharakterystyka pozostałych postaciKaliMeaIdrys, Gebhr i ChamisSabaKingHenryk LindeWładysław TarkowskiPan RawlinsonDoktor Clary, kapitan GlenProblematyka utworuPowieść o przyrodzie i mieszkańcach Czarnego LąduZwyczaje rdzennych mieszkańców AfrykiPowieść o patriotyzmiePolityka i historia w utworzeGatunek i budowa powieściIndeks komentarzy do tekstu

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.