Menu

Wspomnienia niebieskiego mundurka (miękka) (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375171044 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Wiktor Gomulicki 
  • Wydawnictwo Greg 
  • Ilość stron 190 
  • Rok wydania 2007 

Opis

Wydanie Wspomnień niebieskiego mundurka kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu odszukasz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wyznaczonie zagadnień, które przeważnie pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę oraz w podręcznikach i na klasówkach.

zawiera nad wyraz szczegółowe streszczenie, a także drugie skrócone, usprawniające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie gromadzi plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz pokaźne charakterystyki bohaterów.Główny bohater - Witold Sprężycki jest uczniem szkoły w Pułtusku.

Wraz ze swymi kolegami: Dembowskim, Hefajstosem, Konopką, Zabacułem, Kuchrzewskim i innymi przeżywają szkolne wzloty i upadki. Chłopcy posiadają różne zainteresowania i zdolności - jeden ładnie kaligrafuje, inny wykonuje doskonałe rysunki, ostrzy pióra czy wykonuje niebezpieczne skoki do wody.

Dzięki tej książce poznajemy życie młodych chłopców z drugiej połowy XIX wieku.Spis treściWspomnienia niebieskiego mundurkaOd autora (przedmowa do wydania trzeciego)I. Dzwonek szkolnyII. "Knot"III.

"Zabacuł"IV. Prymus-lizusV. O chłopcu, co sypiał w trumnieVI. Artyści klasowiVII. Nauczyciel starej datyVIII. Dawid i GoliatIX. StancjeX. Kąpiele i katastrofyXI. Dzień chrabąszczowyXII. PoetaXIII.

Chora nogaXIV. Szkoła i klasztorXV. Kuracja mleczna profesora JastrebowaXVI. Mali bohaterowieXVII. Nowy zwierzchnikXVIII. Ostatnie zebranieOpracowanieBiografia Wiktora GomulickiegoCo jest tematem utworu?Wyjaśnienie tytułu utworuCzas i miejsce akcjiBohaterowie utworuPlan wydarzeńKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweCharakterystyka bohaterów zbiorowychUczniowieNauczycieleKrótka charakterystyka poszczególnych postaciUczniowieNauczycieleProblematyka utworuPowieść o życiu szkołyPowieść o dorastaniuGatunek i budowa utworuIndeks komentarzy do tekstu

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.