Menu

Bobik i łapa (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788362314522 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Iwona Michalak-Widera|Beata Borowiecka-Buczko 
  • Wydawnictwo Unikat 
  • Ilość stron 16 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Książeczka o psie Bobiku skierowana jest do maluchów od około 2. Roku życia albo dzieci starszych, które z zróżnicowanych powodów zaczynają mówić później aniżeli ich rówieśnicy. Celem niedługiego, rymowanego opowiadania jest łagodne wprowadzenie niewielkiego dziecka w świat mowy, pisma i wyrażania emocji.

niewiele znaczące dziecko w zabawowy sposób poznaje zróżnicowane stany emocjonalne: lęk, smutek, radość i uczy się trafnego zachowania w rozmaitych sytuacjach i ich nazywania. Po przeczytaniu książeczki należy zadawać maluchowi pytania typu: "Dlaczego Bobik jest wesoły?", "Co martwi Olę?", "Co zrobić, by Bobik się nie bał?". Jeśli dziecko nie potrafi odpowiedzieć na pytania, należy odczekać chwilę, a następnie wyznaczyć optymalny rysunek i samemu odpowiedzieć niedługim zdaniem.

Historyjka została napisana prostym, zrozumiałym przez niewiele znaczącego słuchacza językiem. Została wsparta skromnym materiałem ilustracyjnym, aby nie rozpraszać uwagi nieznacznego dziecka. W tekście celowo nie użyto wyrazów z głoskami "sz", "ż", "cz", "dż" oraz "r", które z zasady pojawiają się w mowie najpóźniej, tj. Około 5.-6. Roku życia. Niewykorzystane zostały również słowa z głoskami "s", "z", "c", "dz" oraz "ś", "ź", "ć", "dź", ponieważ niektóre dzieci wymawiają je nieprawidłowo, czyli z językiem wystającym z ust.Autorzy: Beata Borowiecka - Buczko, Iwona Michalak - Widera
EAN: 9788362314522
Format: 21x21 cm
liczba stron: 17
ISBN: 9788362314522
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Unikat2

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.