Menu

Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni. Flawia de Luce - Alan Bradley OD 24,99zł DARMOWA DOSTAWA KIOSK RUCHU (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377312759 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Flawia De Luce 
  • Wydawnictwo Vesper 
  • Ilość stron 362 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Międzynarodowy bestseller!
„Jedenastoletnia Flawia de Luce to prawdopodobnie najbardziej oryginalna postać współczesnej prozy kryminalnej. Mówiąc, iż to Pippi Pończoszanka z doktoratem z chemii (specjalność: trucizny), zaledwie zaczynamy ją opisywać". – „Maclean’s"

Banitka! Tak właśnie jedenastoletnia Flawia de Luce lamentuje nad swoim trudnym położeniem, kiedy odkrywa, że jej ojciec i ciocia Felicja wysłali ją za ocean do Kanady, do żeńskiej Akademii panny Bodycote – szkoły z internatem, do której niegdyś uczęszczała także jej mama, Harriet. Zanim jeszcze nastał pierwszy poranek niewoli, u jej stóp wylądował prezent od losu. Ponieważ Flawia to Flawia – korzystnie zapowiadająca się chemiczka i detektyw – tym podarunkiem jest okopcone i zmumifikowane ciało, które wypada z ceglanego komina. Od tej chwili, uczęszczając na lekcje, zdobywając przyjaciół (oraz wrogów) i oceniając minimalistyczną dyrektorkę szkoły i jej ciało pedagogiczne (które ma w swym gronie między innymi uniewinnioną morderczynię), Flawia stara się jednocześnie ustalić tożsamość ofiary, czas śmierci, podejrzanych, motywy i środki. Krążą pogłoski, że akademia jest nawiedzona, a kilka dziewcząt zniknęło bez śladu. Kiedy dochodzi do rozwiązania tych zagadek, Flawia staje na wysokości zadania, lecz nie zna jeszcze swego prawdziwego przeznaczenia.

„jednakowo uzależniająca jak gorzka czekolada, równia angielska jak Lark Ascending Ralpha Vaughana Williamsa". – „Daily Mail" (spora Brytania)

linia cyklu: FLAWIA DE LUCE
ISBN: 9788377312759
Kod paskowy: 9788377312759
Autorzy: Bradley Alan
Tłumaczenie: Król Marek
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 30647
Miejscowość: Czerwonak
ilość stron: 362
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.3x20.7
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.414
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.