Menu

Linnea w ogrodzie Moneta (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788360963647 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Bjork Christina, Anderson Lena 
  • Wydawnictwo Zakamarki 
  • Ilość stron 50 
  • Rok wydania 2009 

Opis

Książka, pełna niezwykłych ilustracji Leny Anderson, reprodukcji obrazów Moneta oraz fotografii z jego rodzinnego albumu, ukazuje, że za każdym dziełem sztuki kryje się człowiek, a jego życie oraz miejsca, w których przebywał, mogą stać się inspiracją do fascynującej podróży.
Linnea sama opowiada o swoich wrażeniach i to z jej perspektywy, oczami współczesnego dziecka, przyglądamy się tajnikom malarstwa, źródłom inspiracji i życiu artysty. Może będzie to zachętą do wyruszenia w podróż śladami tego albo innego malarza albo jednakże sięgnięcia na półkę po zakurzony album?

Książkę przetłumaczono na ponad 20 języków.
Niektórzy mogą ją pamiętać z początków lat 90., kiedy po raz pierwszy pozostała wydana w Polsce. Zakamarkowa "Linnea" jest w nowym tłumaczeniu oraz w pokaźniejszym formacie.

Linnea pojechała do Paryża! I do Giverny, gdzie do dziś zachował się ogród malarza, Claude?a Moneta, tego, który tak atrakcyjnie malował nenufary! Linnea stanęła na japońskim mostku znanym z tylu obrazów, a w Paryżu zobaczyła obrazy malarza na własne oczy. Dzisiaj już należycie wie, dlaczego Moneta nazwano impresjonistą. Sporo się też dowiedziała o życiu Moneta w różowym domu pełnym dzieci.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.