Menu

Nazywam się Fryderyk Chopin. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach! (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788372784421 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Aleksandra Zgorzelska|Józef Wilkoń 
  • Wydawnictwo Media Rodzina 
  • Rok wydania 2010 

Opis


Książka "Nazywam się Fryderyk Chopin" autorstwa Aleksandry Zgorzelskiej i zilustrowana poprzez Józefa Wilkonia demonstruje się w kolekcji "Nazywam się...", w której popularni ludzie opowiadają o swym życiu i o tym, czego dokonali. Taka koncepcja kolekcji sprawia, że bohaterowie mówią w pierwszej osobie i zwracają się bezpośrednio do czytelnika.
Bohater opowiada o swym dzieciństwie, kochających rodzicach, o domu, który rozbrzmiewał muzyką, o pierwszych swoich kontaktach z klawiaturą, o występach przed warszawską publicznością, a wszystko to odnosi do historii Polski, która przecież wówczas nie istniała na mapie. I dalej płynie opowieść o komponowaniu, studiach, o koncertach, podróżach, które miały pozwolić mu na rozwijanie talentu.
Ale widzimy nie tylko wyśmienitego pianistę i kompozytora, który cały czas szuka swej drogi. Poznajemy też człowieka, który kocha, a potem cierpi z miłości. Zdaje się, że słyszymy słowa, ale i piękną muzykę. A portrety Chopina, rysunki Warszawy, sal koncertowych, dworów dopełniają obrazu.
Książka ma też wartości edukacyjne, jako iż na końcu zamieszczone jest kalendarium, które obejmuje fakty z życia Chopina i ważniejsze wydarzenia historyczne czy kulturalne.

EAN: 9788372784421

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.