Menu

O Zeusie innych bogach i ludziach. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach! (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381472654 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Marek Tinschert 
  • Wydawnictwo Novae Res 
  • Ilość stron 348 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Opowieść o przenikaniu się światów, nieprzystępnych relacjach i nie za każdym razem szczęśliwych zakończeniach.

Kim jest człowiek? Skąd pochodzi? Czy sam wpływa na swój los? A może jego życiem steruje przypadek? Albo… coś więcej? I jak to się stało, iż żyje w tym, a nie innym miejscu, w takim, a nie innym czasie?
Starożytni Grecy znali odpowiedzi na te pytania. Zawarli je w mitologii. Te pełne uniwersalnych prawd opowieści do dziś stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla twórców kultury, a płynące z nich nauki wciąż pozostają aktualne. Autor (imię i nazwisko) oprowadza czytelnika po świecie, w którym bogowie i śmiertelnicy mieli do siebie bliżej, niż mogłoby się wydawać. W prosty, a równocześnie fascynujący sposób udowadnia, że cała współczesność to jeden pokaźny przypis do greckich mitów - warto je znać, by lepiej zrozumieć otaczający świat.

Najpierw jest Chaos. Ten pierwotny, grecki, oznacza niezmierzoną pustkę, nicość. Dopiero w wyobraźni późniejszych pokoleń zacznie być postrzegany jako rozwarta paszcza, przestrzeń, w której rodzą się i pulsują żywioły, przyszłe typy ludzkich charakterów.
Z Chaosu powstaje Ereb, czyli czarna, niedostępna otchłań podziemi. Beznadzieja.
Ereb pozwoli jednak, by świat otoczyła Nyks, czyli Noc.
lecz i ciemność Nocy rozjaśni się, żeby obudzić Eter - czyli jasne powietrze. Tchnienie ożywiające oddech.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.