Menu

Tożsamość wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych - Konaszewski Karol (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365155450 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Karol Konaszewski 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Katedra 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Publikacja dofinansowana poprzez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku

Tożsamość personalna i społeczna jednostki wzbudza w ostatnich latach powiększone zainteresowanie badaczy. Większość związanych z nią badań koncentruje się na analizie sytuacji młodego pokolenia w kontekście przemian społeczno-kulturowych. Brak jest jednak opracowań odnoszących się do kwestii zaburzeń i nieprzystosowania społecznego młodzieży. U podstaw myślenia autora niniejszej pracy leży założenie, iż istota resocjalizacji związana jest z diagnozą ukierunkowaną na rozpoznanie potencjałów młodzieży nieprzystosowanej społecznie. Wydaje się więc, iż zbadanie tożsamości młodzieży przebywającej w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych to ciekawy i ważny przedmiot badań równocześnie z punktu widzenia naukowego, wyjaśniającego zjawiska jednostkowo-psychologiczne i społeczne, jak i z racji jego wymowy wychowawczo-edukacyjnej i społeczno-politycznej.

Karol Konaszewski – doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogiki, asystent w Katedrze Edukacji Międzykulturowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień profilaktyki społecznej, pedagogiki resocjalizacyjnej i kryminologii.

ISBN: 9788365155450
Kod paskowy: 9788365155450
Autorzy: Konaszewski Karol
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 32223
ilość stron: 192
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x21.0cm
Głębokość (mm): 9
Waga: 0.22
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.