Menu

U4 JULES - CAROLE TREBOR (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788394561727 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Trébor Carole 
  • Wydawnictwo Polarny Lis 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2016 

Opis

JEDEN WIRUS, JEDNA HISTORIA, 4 AUTORÓW, 4 TOMY linii
wyśmienity przekład nietypowej linii produkowanej poprzez lubianych we Francji autorów książek dla młodzieży. Akcja wszelkich czterech powieści wchodzących w jej skład toczy się współcześnie, od 1 listopada do 24 grudnia. Na świecie wybucha epidemia wywołana przez bardzo groźnego wirusa U4, na którego nie ma remedium. W ciągu miesiąca wirus wyniszcza niemal całą ludzkość. Epidemię w zagadkowy sposób przeżywają tylko młodzi ludzie pomiędzy 15 a 18 rokiem życia. I to właśnie z perspektywy czworga spomiędzy ocalałych nastolatków dwóch dziewcząt Koridwen i Stphane, a także dwóch chłopców Yannisa i Jules'a czytelnik ogląda postapokaliptyczny świat. Ich historie rozgrywają się równolegle, a opowieści przenikają się w taki sposób,nawet najuważniejszy czytelnik ani poprzez moment nie ma wrażenia, iż już kiedyś to czytał. Każdy z tomów stanowi oddzielną całość, ale wszystkie wzajemnie się dopełniają.
Jules, podobnie jak pozostali tytułowi bohaterowie kolekcji U4, jest ekspertem w grze komputerowej Warriors of Time. Ostatni przed apokalipsą komunikat Mistrza Gry Khronosa zwoływał ekspertów do Paryża i obiecywał im możliwość przeniesienia się w czasie i uratowania świata przed epidemią. Zanim nadeszła katastrofa, Jules, tak jak wielu jego rówieśników, uciekał od rzeczywistości w wirtualny świat gry Warriors of Time, do krainy Ukran. Tam stawał się Spider Snake'iem: dzielnym, wydajnym, przebiegłym. Kiedy zabójczy wirus spustoszył Ziemię, a brak dostępu do internetu zamknął przed chłopakiem szansę ucieczki w świat gry, Jules musiał w końcu zmierzyć się z rzeczywistością. Musiał znaleźć sposób na odnalezienie się w ludzkiej dżungli Paryża, wśród grasujących gangów, wygłodniałych psów i szczurów. Dołącza do wspólnoty, którą stworzyli koledzy z gimnazjum. Razem z przyjaciółmi podejmuje próbę życia na nowo. Razem staje się dla niego sposobem na przetrwanie. I być może jedyną drogą ocalenia świata


Autorzy: Carole Trebor
EAN: 9788394561727
Format: 15,5x22,5 cm
ilość stron: 400
ISBN: 9788394561727
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Polarny Lis

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.