Menu

Wiatr księżyca (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375080612 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Antonio Monoz Molina 
  • Wydawnictwo Sonia Draga 
  • Ilość stron 264 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Jest 20 lipca 1969 roku. Misja kosmiczna Apollo XI ląduje na księżycu, a jej kapitan stawia jako pierwszy człowiek stopę na tym obcym do tej pory lądzie. Wiadomości z przebiegu podróży stanowią główny wątek tej powieści, której kilkunastoletni bohater staje się świadkiem narodzin nowej epoki. Jednocześnie otaczający go świat andaluzyjskiego miasteczka Mágina (znanym czytelnikowi z Jeźdźca polskiego) powoli staje się tak obcy i odległy, jak jego własne szczęśliwe dzieciństwo. Chłopak tak konkretnie przeżywa owe doniesienia, iż wszystko podporządkowuje temu, co widzi na ekranie kina albo telewizora albo odkrywa w książkach science fiction. Munoz Molina swoją powieścią uświadamia nam, jak kruche są chwile i jak przełomowym krokiem może być pojawienie się pierwszego telewizora, czy postawienie stopy na obcej planecie. Przedstawia też, jak wielką przyjemność może powodujeć obcowanie z literaturą i jak pokaźne dla lokalnej społeczności może być odkrycie sekretu, który w czasach wojny domowej rzucił cień strachu na wielu mieszkańców. Wiatr Księżyca to opowieść o wymaganiach nastolatka wobec życia, o zmianach, jakie zaszły w społeczeństwie Hiszpanii oraz o wzruszającym i poetyckim życiu w Máginie."

informacje technologiczne: Autor: Antonio Muńoz Molina Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2008 ISBN: 9788375080612 Stron: 264 wymiary (mm): 130x200

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.