Menu

Todesfabrik Auschwitz / Death Factory Auschwitz / Fabryka Snmierci Auschwitz

Cechy produktu

  • ISBN 9783954514755 

Opis

Wydanie trójjęzyczne: polsko-angielsko-niemieckie.

Istnieje dużo publikacji poświęconych obozowi koncentracyjnemu Auschwitz. Przeróżne jest w nich ujęcie tematu. Niniejsza książka jest jednak szczególna. Za pomocą dokładnych do milimetra szkiców i planów przedstawione zostają w niej po raz pierwszy poszczególne obiekty budowlane, w których dokonano ludobójstwa. Przejmujące i równocześnie objaśniające teksty izraelskiego historyka Gideona Greifa stanowią dopełnienie prac kreślarza Petera Siebersa.

Plany architektoniczne trzech głównych części obozu Auschwitz - obozu macierzystego, Birkenau i Monowitz - ukazują cały kompleks w sposób autentyczny, realistyczny i plastyczny.Rysunki więźniów, biografie ofiar i sprawców, współczesne zdjęcia z miejsca pamięci oraz szczegółowe wyjaśnienia dotyczące funkcji poszczególnych budynków uzupełniają niniejszą publikację.

Będąc profesorem architektury oraz historykiem badającym budowę obozu Auschwitz, am wielokrotnie nosiłem się z myślą stworzenia atlasu Auschwitz (...) Greif i Siebers ubiegli mnie. Chciałbym serdecznie pogratulować im osiągnięcia. Ich publikacja jest znaczącym dziełem(...) przybliżającym nam miejsce, które stało się centrum i jednocześnie symbolem,, ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej " przez nazistów.

Prof. Robert Jan van Pelt,

University of Waterloo, Ontario (Kanada)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.