Menu

Polak w krainie d'Artagnana - Tur Lesław (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379005093 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Lesław Tur 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 136 
  • Rok wydania 2016 

Opis

„Polak w krainie d'Artagnana" Lesława Tur to mnóstwo niepokaźnych, wesołych i poważnych historii, dotyczących różnorodnych aspektów polskiego i francuskiego życia, połączonych wspólną fabułą.

Młody, niedoświadczony dziennikarz Wojciech Szczygieł wyjeżdża na staż do redakcji francuskiego czasopisma. Zadanie służbowe jakie otrzymał to nauczyć się języka, poznać zwyczaje Francuzów, respektowanie praw człowieka, funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego, dla którego Strasburg jest oficjalną siedzibą, a następnie pisać o tym wszystkim artykuły do czasopisma polskiego. W taki oto sposób młody, polski dziennikarz poznaje ludzi, kulturę, obyczaje, katolicyzm, politykę i niemało innych aspektów życia francuskiego. W powieści wyszukamy wątki o modzie, kulinariach, turystyce, polityce, religii, życiu miejskim, a nade wszystko o konwencjach, formach i zwyczajach w relacjach damsko-męskich.

Powieść gęsto nasycona jest smacznym humorem, w szczególności wynikającym z różnic kulturowych między Polską a Francją, gdyż ich literackie uwydatnienie stanowi cel pisarza.

ISBN: 9788379005093
Kod paskowy: 9788379005093
Autorzy: Tur Lesław
Kod wydawcy: 31966
liczba stron: 136
Format: 14.0x20.0cm
Głębokość (mm): 6
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.