Menu

Wolność niejedno ma imię (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379000753 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Szymborski grzegorz 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 354 
  • Rok wydania 2013 

Opis

„Wolność niejedno ma imię" to powieść historyczna młodego, debiutującego pisarza Grzegorza Szymborskiego. Książka jest literackim majstersztykiem, prezentującym losy bohaterów w nad wyraz atrakcyjny sposób. Kanwa powieści pozostała nadzwyczajnie skomponowana, łącząc wątki historyczne z fikcją. Nie będzie przesadą stwierdzenie, iż historia i fikcja literacka rewelacyjnie się ze sobą przeplatają i uzupełniają, dzięki czemu powstaje szczególnie prawdopodobna dla dawnych czasów opowieść.

Cytując słowa prof. Dr hab. Stanisława Achremczyka ""Szymborski okazuje się pasjonatem historii, podchodzi do niej emocjonalnie, co jest dużą wartością pracy. Swobodnie porusza się w realiach epoki. Pokazał talent pisarski, odwagę podejmowania trudnych tematów. Autor wraz ze swymi bohaterami, przeżywa owe czasy nadziei i rozczarowań. Praca jest debiutem pisarskim Szymborskiego. Jest ona z pogranicza literatury faktu, reportażu, eseju historycznego, a zatem warsztatowo ujawnia dopełniające zdolności Autora.

Książka porusza temat epoki XVIII wieku i prezentuje ówczesną polską rzeczywistość. Są to czasy niezbyt popularne w literaturze, wiążące się z okresem upadku państwa polskiego, I Rzeczpospolitej. Warto jednak zauważyć, iż autor nie skupia się na powszechnym w tamtych czasach upadku obyczajów politycznych wśród szlachty czy słabości instytucji państwowych, lecz głównym bohaterem czyni młodego żołnierza, patriotę Pawła Taszczyńskiego. To reprezentant obozu reformatorów i patriotów, którym jednakowoż nie udało się uratować państwowości polskiej. Paweł Taszczyński to oczywiście postać fikcyjna, która przeżywa swe przygody w oparciu o wydarzenia historyczne i walczy ze słabością Polski, a także silnymi wpływami zagranicznymi (najczęściej rosyjskimi) zmierzającymi do zniszczenia państwa. Na kartach powieści odnaleźć można postaci autentyczne jak np. Ambasadora Repnina, księcia Ogińskiego czy Tadeusza Kościuszkę. Książkę czyta się z przyjemnością, stanowczo dzięki rozbudowanej warstwie przygodowej. Ta debiutancka powieść zasługuje na gromkie brawa!

ISBN: 9788379000753
Kod paskowy: 9788379000753
Autorzy: Szymborski Grzegorz
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 31966
Miejscowość: Konin
ilość stron: 354
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.0x20.0cm
Głębokość (mm): 21
Waga: 0.42
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.