Menu

Lornetka Delta Optical DO Extreme 10x50 ED

Cechy produktu

  • Producent Delta Optical 
  • Powiększenie 10 x
  • Średnica obiektywu 50 mm

Opis

Delta Optical DO Extreme 10 × 50 ED to masywna lornetka o uniwersalnym przeznaczeniu, która dzięki zastosowaniu pryzmatów ze szkła Bak4 oraz wielowarstwowych powłok FMC zagwarantuje nad wyraz jasny, ostry i kontrastowy obraz w całym polu widzenia.

Lornetki z kolekcji Extreme to nieprzeciętna połączenie wysokiej jakości optyki, mocnej mechaniki, a także niepodatności, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w użyciach łowieckich, żeglarskich, pracy służb mundurowych i turystyce.

Korpus lornetki stworzono z metalu, który został na dodatek pokryty powłoką wytrzymałej gumy, odpowiedzialnej za przyczepność i amortyzacją w razie upadku albo uderzenia.

Optyka lornetki Delta Optical DO Extreme 10 × 50 ED została dokładnie uszczelniona i wypełniona suchym azotem, uniemożliwia to osadzaniu się pary wodnej oraz gwarantuje pełną wodoszczelność.

Delta Optical DO Extreme 10 × 50 ED jest lornetką w układzie porropryzmatycznym, w której zaimplementowano masywne pryzmaty z gatunkowego szkła BaK4, dlatego w odróżnieniu od taniej optyki nie występuje tu efekt winietowania, czyli pociemnienia obrazu na krawędziach pola widzenia.

Soczewki ze szkła rodzaju ED pozwoliły także na duże zmniejszenie aberracji chromatyczną w obrazie. Wszystkie soczewki układu optycznego zostały pokryte wielowarstwowymi warstwami antyrefleksyjnymi FMC, w wyniku czemu transmisja światła wynosi ponad 90%.

zapewnia to jasny, głęboki i czysty obraz o realistycznej kolorystyce, pozbawiony astygmatyzmu, a także komy.

Wszystkie modele Delta Optical Extreme ED mają komfortowy system regulacji ostrości,odrębny dla każdego z okularów. Gumowe muszle oczne skrupulatnie przylegają do oczodołów, odcinając światło zewnętrzne.

Lornetka ma standardowe gniazdo 1/4” do mocowania na statywie fotograficznym.

Delta Optical DO Extreme 10 × 50 ED to uniwersalna lornetka, o zwiększeniu słusznym dla większości użytkowników, ponieważ zapewnia nie tylko prawidłową widoczność drobnych detali oraz czysty głęboki obraz, ale pozwala także uniknąć drgań, które występują przy obserwacji z zastosowaniem optyki o pokaźniejszym parametrze.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.