Menu

Lornetka Leupold BX-1 McKenzie 10x42

Cechy produktu

  • Producent Leupold 
  • Powiększenie 10 x
  • Średnica obiektywu 42 mm

Opis

Leupold BX-1 McKenzie 10x42 to kompaktowa lornetka turystyczna w układzie dachowym, która dzięki zwartej, wodoszczelnej konstrukcji wspaniale sprawdzi w każdej formie aktywności outdoorowej, obserwacji przyrody i podziwiania krajobrazów.

Leupold 10×42 BX-1 McKenzie to modna lornetka turystyczna oferująca wspaniały stosunek jakości do ceny!

Model znamionuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją i unikatową sprawnością w warunkach słabego oświetlenia.

Najważniejsze mocne strony kolekcji BX-1 McKenzie

Twilight Light Managment System:

  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła,
  • usuwa rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,
  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość i głębię obrazu.

100% wytrzymałość na wodę i roszenie - dzięki opatentowanej przez firmę Leupold technice wypełnieniu azotem lornetka ma pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz wewnętrznym parowaniem.

Armor-coated - gumowana warstwa ochronna pokrywy zapewnia pewny i wygodny chwyt w każdych warunkach.

Pryzmaty ze szkła Bak-4 - wspaniale okrągłą źrenicę wyjściową oraz ostry obraz w pełnym polu widzenia.

zwiększony pierścień regulacji ostrości - zagwarantuje komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.

Regulacja dioptrii - pozwala dokładnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.

praktyczna konstrukcja - postępowy styl łączący funkcjonalność i komfort wykorzystywania.

Soczewki z powłokami wielowarstwowymi - zapewniają wysoką jasność i wyrazistość obrazu oraz wierne odwzorowanie barw.

Fazowa warstwa korekcyjna- warstwa dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy oraz ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).

Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.

Lekka i ergonomiczna

Leupold 10×42 BX-1 McKenzie to uniwersalna lornetka turystyczna lornetka o masie 624 g, wytrzymała na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.

Dzięki zastrzeżonej przez markę Leupold technologii wypełnieniu azotem lornetka ma całkowitą ochronę przed wodą i wewnętrznym parowaniem,

Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która broni przed zarysowaniami i zapobiega wyślizgiwaniu się lornetki z rąk. Smukły zarys lornetki sprawia, że jest komfortowa w użytkowaniu i perfekcyjnie leży w rąk.

Do przenoszenia lornetki otrzymujemy zamykany pokrowiec ochronny oraz wyściełany pas na ramię.

Pryzmaty w układzie dachowym

Leupold BX-1 Rogue 10×42 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest z reguły mniejszy gabaryt i ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia. Lornetka z o aperturze 40× i 10× powiększeniu to rewelacyjny wybór dla osób szukających lornetki do obserwacji z ręki.

Lornetka ma szerokie pole widzenia 101/1000 m (5,8°), dzięki temu możemy wygodnie obserwować zawody sportowe lub podglądać ptaki w ich naturalnym środowisku.

Wysuwane muszle oczne oraz spora odległość źrenicy wyjściowej umożliwiają komfortowe prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą centralnego pokrętła o dużym rozmiarze.

Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do niwelowania różnic widzenia prawego i lewego oka.

Jasny obraz

zastosowanie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach, a także szkła Bak-4 powoduje, iż obraz jest jasny, ma unikatową rozdzielczość, a barwy są naturalnie odwzorowane.

Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, eliminuje także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.

Leupold BX-1 Rogue 10×42 zagwarantuje jasny obraz, a także wspaniałą skuteczność w warunkach słabego oświetlenia, dlatego stanie na wysokości zadania także podczas obserwacji o zmierzchu i świcie.

niezbędne akcesoria

Wraz z lornetką dostajemy zestaw przydatnych akcesoriów:

  • pokrowiec z cordury,
  • komfortowy pas na ramię,
  • polimerowe zakrywki na soczewki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.