Menu

Lornetka Leupold BX-1 McKenzie 12x50

Cechy produktu

  • Producent Leupold 
  • Powiększenie 12 x
  • Średnica obiektywu 50 mm

Opis

Leupold BX-1 McKenzie 12x50 to lornetka o obfitym rozszerzeniu w układzie dachowym, która dzięki zwartej, wodoszczelnej konstrukcji doskonale sprawdzi w każdej formie aktywności outdoorowej, obserwacji przyrody i podziwiania krajobrazów.

Leupold 12×50 BX-1 McKenzie to lornetka dedykowana do dziennej obserwacji dziennej, proponująca nieprzeciętny stosunek jakości do ceny!

Model cechuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją, a także unikatową skutecznością w warunkach słabego oświetlenia.

Najważniejsze zalety kolekcji BX-1 McKenzie

Twilight Light Managment System:

  • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła,
  • usuwa rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,
  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość i głębię obrazu.

100% wytrzymałość na wodę i roszenie - dzięki zastrzeżonej przez firmę Leupold technice wypełnieniu azotem lornetka ma pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz wewnętrznym parowaniem.

Armor-coated - gumowana warstwa ochronna pokrywy gwarantuje pewny i komfortowy chwyt w każdych warunkach.

Pryzmaty ze szkła Bak-4 - wspaniale kolistą źrenicę wyjściową, a także ostry obraz w pełnym polu widzenia.

powiększony pierścień regulacji ostrości - zapewnia komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.

Regulacja dioptrii - pozwala skrupulatnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.

funkcjonalna budowa - nowoczesny fason łączący funkcjonalność i komfort używania.

Soczewki z warstwami wielowarstwowymi - gwarantują wysoką jasność i wyrazistość obrazu, a także wierne odwzorowanie odcieni.

Fazowa warstwa korekcyjna - powłoka dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy oraz ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).

Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.

Lekka i ergonomiczna

Leupold 12×50 BX-1 McKenzie to wszechstronna lornetka o masie 808 g, niepodatna na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.

Dzięki zastrzeżonej poprzez markę Leupold technologii wypełnieniu azotem lornetka ma całkowitą ochronę przed wodą i wewnętrznym parowaniem,

Tubusy pokryto gumową warstwą Armor-coated, która broni przed zarysowaniami i uniemożliwia wyślizgiwaniu się lornetki z rąk. Smukły zarys lornetki powoduje, że jest komfortowa w stosowaniu i perfekcyjnie leży w rąk.

Do przenoszenia lornetki otrzymujemy zamykany pokrowiec ochronny, a także wyściełany pas na ramię.

Pryzmaty w układzie dachowym

Leupold BX-1 Rogue 12×50 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest z zasady mniejszy gabaryt oraz ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia.

Lornetka z o aperturze 50× i 12× zwiększeniu pozwala na luźne „stosowanie z ręki” przy zapewnieniu nad wyraz prawidłowej dostrzegalności szczegółów. Pokaźne rozszerzenie stosuje się na ogół do obserwacji samolotów (w czasie przelotów), a także do obserwacji ptaków, do których trudno się zbliżyć.

Wysuwane muszle oczne oraz wielka odległość źrenicy wyjściowej zezwalają na komfortowe prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą centralnego pokrętła o znacznym wymiarze.

Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do rekompensowania różnic widzenia prawego i lewego oka.

Jasny obraz

zastosowanie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach oraz szkła Bak-4 powoduje, że obraz jest jasny, ma wyjątkową rozdzielczość, a odcienie są naturalnie odwzorowane.

Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, usuwa także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.

Leupold BX-1 Rogue 12×50 zagwarantuje jasny obraz, a także znakomitą wydajność w warunkach słabego oświetlenia, dlatego stanie na wysokości zadania także w trakcie obserwacji o zmierzchu i świcie.

konieczne akcesoria

Wraz z lornetką otrzymujemy zestaw przydatnych akcesoriów:

  • pokrowiec z cordury,
  • wygodny pas na ramię,
  • polimerowe zakrywki na soczewki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.