Menu

Lornetka Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x32

Cechy produktu

 • Producent Leupold 
 • Powiększenie 10 x
 • Średnica obiektywu 32 mm

Opis

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x32 to kompaktowa lornetka turystyczna w układzie dachowym, uwydatniająca się imponująco jasnym i szczegółowym obrazem i lekką, w pełni wodoodporną konstrukcją

Dzięki technice Twilight Max HD oraz zastosowaniu soczewek z pełnymi warstwami wielowarstwowymi Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×32 zezwala na obserwację w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Model znamionuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją i nieszablonową wydajnością w warunkach słabego oświetlenia.

Najważniejsze zalety serii BX-4 Pro Guide HD:

Twilight Light Max HD Managment System:

 • niezrównana jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,
 • powiększona produktywność zmierzchowa,
 • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),
 • eliminuje 90% odbić światła rozproszonego,
 • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,
 • zwiększa głębię i kontrast obrazu.

Armor-coated - gumowana powłoka ochronna obudowy zapewnia pewny i komfortowy chwyt w każdych warunkach.

Pryzmaty ze szkła Bak-4 - genialnie okrągłą źrenicę wyjściową, a także ostry obraz w pełnym polu widzenia.

Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia zapewniają niesamowitą rozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym zwiększeniu.

rozszerzony pierścień regulacji ostrości - gwarantuje komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.

Regulacja dioptrii - pozwala skrupulatnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.

funkcjonalna konstrukcja z otwartym mostkiem - nowoczesny fason łączący funkcjonalność, lekkość i komfort stosowania.

Soczewki z pełnymi warstwami wielowarstwowymi - gwarantują najwyższą jasność, świetną rozdzielczość obrazu oraz wierne odwzorowanie barw.

Fazowa warstwa korekcyjna - warstwa dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy oraz ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).

Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.

Lekka i ergonomiczna

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×32 to kompaktowa lornetka turystyczna o masie 482 g, niepodatna na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.

Dzięki opatentowanej przez markę Leupold technice wypełnieniu azotem lornetka ma pełną ochronę przed wodą, a także wewnętrznym parowaniem.

Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która chroni przed zarysowaniami i uniemożliwia wyślizgiwaniu się lornetki z dłoni. Smukły zarys lornetki sprawia, że jest wygodna w użytkowaniu i wspaniale leży w dłoni.

użycie mostku o otwartej konstrukcji, a także układu optycznego roof zapewnia lornetce lekkość i komfort stosowania.

Do przenoszenia lornetki dostajemy zamykany pokrowiec ochronny oraz wyściełany pas na ramię.

Pryzmaty w układzie dachowym

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×32 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest w głównej mierze mniejszy gabaryt oraz ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia.

Lornetka o 10× powiększeniu i aperturze 32 doskonale sprawdzi się do prowadzenia obserwacji w plenerze, w trakcie spacerów i wędrówek, polowania i imprez sportowych.

Wysuwane muszle oczne oraz pokaźna odległość źrenicy wyjściowej umożliwiają wygodne prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy przy pomocy centralnego pokrętła o wielkim wymiarze.

Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do niwelowania różnic widzenia prawego i lewego oka.

Jasny obraz

użycie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach oraz szkła Bak-4 sprawia, że obraz jest jasny, ma wyjątkową rozdzielczość, a barwy są naturalnie odwzorowane.

Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, usuwa także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×32 gwarantuje jasny obraz, a także genialną efektywność w warunkach słabego oświetlenia, dlatego stanie na wysokości zadania także w trakcie obserwacji o zmierzchu i świcie.

konieczne akcesoria

Wraz z lornetką dostajemy zestaw przydatnych akcesoriów:

 • pokrowiec z cordury,
 • komfortowy pas na ramię,
 • polimerowe zakrywki na soczewki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.