Menu

Lornetka Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x42 Kryptek

Cechy produktu

 • Producent Leupold 
 • Powiększenie 10 x
 • Średnica obiektywu 42 mm

Opis

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x42 to kompaktowa lornetka myśliwsko-turystyczna w układzie dachowym, wyróżniająca się imponująco jasnym i szczegółowym obrazem oraz lekką, w pełni wodoodporną konstrukcją. Lornetka w kamuflażu Kryptek.

Dzięki technice Twilight Max HD i zastosowaniu soczewek z pełnymi warstwami wielowarstwowymi Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 pozwala na obserwację w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Model charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją oraz nieszablonową sprawnością w warunkach słabego oświetlenia.

Najważniejsze atuty linii BX-4 Pro Guide HD:

Twilight Light Max HD Managment System:

 • niezrównana jasność choćby w najtrudniejszych warunkach,
 • powiększona efektywność zmierzchowa,
 • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),
 • likwiduje 90% odbić światła rozproszonego,
 • soczewki klasy premium gwarantują ostrość od krawędzi do krawędzi,
 • zwiększa głębię i kontrast obrazu.

Armor-coated - gumowana warstwa ochronna obudowy zagwarantuje pewny i komfortowy chwyt w każdych warunkach.

Pryzmaty ze szkła Bak-4 - perfekcyjnie krągłą źrenicę wyjściową, a także ostry obraz w pełnym polu widzenia.

Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia gwarantują niesamowitą rozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym powiększeniu.

rozszerzony pierścień regulacji ostrości - gwarantuje komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.

Regulacja dioptrii - pozwala skrupulatnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia między prawym i lewym okiem.

ergonomiczna kompozycja z otwartym mostkiem - progresywny styl łączący funkcjonalność, lekkość i komfort stosowania.

Soczewki z pełnymi powłokami wielowarstwowymi - gwarantują najwyższą jasność, idealną rozdzielczość obrazu i wierne odwzorowanie odcieni.

Fazowa warstwa korekcyjna - powłoka dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy i ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).

Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.

Lekka i funkcjonalna

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 to kompaktowa lornetka turystyczna o masie 686 g, oporna na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.

Dzięki zastrzeżonej przez producenta Leupold technice wypełnieniu azotem lornetka ma całkowitą ochronę przed wodą i wewnętrznym parowaniem.

Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która broni przed zarysowaniami i zapobiega wyślizgiwaniu się lornetki z rąk. Smukły zarys lornetki powoduje, że jest wygodna w użytkowaniu i nieprzeciętnie leży w dłoni.

wykorzystanie mostku o otwartej konstrukcji, a także układu optycznego roof zapewnia lornetce lekkość i komfort używania.

Do przenoszenia lornetki dostajemy zamykany pokrowiec ochronny, a także wyściełany pas na ramię.

Pryzmaty w układzie dachowym

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest przede wszystkim mniejszy gabaryt oraz ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia.

Lornetka o 10× powiększeniu i aperturze 42 doskonale stanie na wysokości zadania do prowadzenia obserwacji w plenerze, w trakcie spacerów i wędrówek, polowania i imprez sportowych.

Wysuwane muszle oczne, a także spora odległość źrenicy wyjściowej umożliwiają wygodne prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy przy pomocy centralnego pokrętła o znacznym rozmiarze.

Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do niwelowania różnic widzenia prawego i lewego oka.

Jasny obraz

wykorzystanie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach i szkła Bak-4 powoduje, że obraz jest jasny, ma unikatową rozdzielczość, a odcienie są naturalnie odwzorowane.

Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, usuwa także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 gwarantuje jasny obraz, a także rewelacyjną sprawność w warunkach słabego oświetlenia, dlatego sprawdzi się także w trakcie obserwacji o zmierzchu i świcie.

niezbędne akcesoria

Wraz z lornetką otrzymujemy pakiet przydatnych akcesoriów:

 • pokrowiec z cordury,
 • komfortowy pas na ramię,
 • polimerowe zakrywki na soczewki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.