Menu

Lornetka Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x42 Subapline

Cechy produktu

 • Producent Leupold 
 • Powiększenie 10 x
 • Średnica obiektywu 42 mm

Opis

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x42 to kompaktowa lornetka myśliwsko-turystyczna w układzie dachowym, wyróżniająca się imponująco jasnym i szczegółowym obrazem, a także lekką, w pełni wodoodporną konstrukcją. Lornetka w kamuflażu myśliwskim Subapline.

Dzięki technologii Twilight Max HD oraz zaimplementowaniu soczewek z pełnymi warstwami wielowarstwowymi Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 umożliwia obserwację w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Model charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją oraz nieszablonową skutecznością w warunkach słabego oświetlenia.

Najważniejsze zalety linii BX-4 Pro Guide HD:

Twilight Light Max HD Managment System:

 • niedościgniona jasność nawet w najtrudniejszych warunkach,
 • powiększona efektywność zmierzchowa,
 • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),
 • usuwa 90% odbić światła rozproszonego,
 • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,
 • zwiększa głębię i kontrast obrazu.

Armor-coated- gumowana powłoka ochronna obudowy gwarantuje pewny i komfortowy chwyt w każdych warunkach.

Pryzmaty ze szkła Bak-4 - idealnie krągłą źrenicę wyjściową i ostry obraz w pełnym polu widzenia.

Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia gwarantują niesamowitą rozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym rozszerzeniu.

powiększony pierścień regulacji ostrości - zagwarantuje komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.

Regulacja dioptrii - pozwala dokładnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.

poręczna kompozycja z otwartym mostkiem - nowoczesny styl łączący funkcjonalność, lekkość i komfort używania.

Soczewki z pełnymi powłokami wielowarstwowymi - gwarantują najwyższą jasność, wyśmienitą rozdzielczość obrazu i wierne odwzorowanie kolorów.

Fazowa powłoka korekcyjna - powłoka dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy i ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).

Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.

Lekka i praktyczna

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 to kompaktowa lornetka turystyczna o masie 686 g, niepodatna na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.

Dzięki opatentowanej poprzez markę Leupold technologii wypełnieniu azotem lornetka ma całkowitą ochronę przed wodą, a także wewnętrznym parowaniem.

Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która broni przed zarysowaniami i uniemożliwia wyślizgiwaniu się lornetki z dłoni. Smukły zarys lornetki powoduje, iż jest komfortowa w wykorzystywaniu i doskonale leży w rąk.

użycie mostku o otwartej konstrukcji oraz układu optycznego roof zagwarantuje lornetce lekkość i komfort użytkowania.

Do przenoszenia lornetki dostajemy zamykany pokrowiec ochronny i wyściełany pas na ramię.

Pryzmaty w układzie dachowym

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest przede wszystkim mniejszy gabaryt, a także ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia.

Lornetka o 10× powiększeniu i aperturze 42 znakomicie stanie na wysokości zadania do prowadzenia obserwacji w plenerze, podczas spacerów i wędrówek, polowania i imprez sportowych.

Wysuwane muszle oczne oraz obfita odległość źrenicy wyjściowej zezwalają na wygodne prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy przy pomocy centralnego pokrętła o znacznym wymiarze.

Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do rekompensowania różnic widzenia prawego i lewego oka.

Jasny obraz

użycie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach i szkła Bak-4 sprawia, iż obraz jest jasny, ma unikatową rozdzielczość, a kolory są naturalnie odwzorowane.

Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, likwiduje także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 zagwarantuje jasny obraz oraz świetną efektywność w warunkach słabego oświetlenia, dlatego spełni oczekiwania także podczas obserwacji o zmierzchu i świcie.

konieczne akcesoria

Wraz z lornetką otrzymujemy zestaw przydatnych akcesoriów:

 • pokrowiec z cordury,
 • komfortowy pas na ramię,
 • polimerowe zakrywki na soczewki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.