Menu

Lornetka Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x50

Cechy produktu

 • Producent Leupold 
 • Powiększenie 10 x
 • Średnica obiektywu 50 mm

Opis

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10x50 to lornetka o wielkim powiększeniu w układzie dachowym, akcentująca się imponująco jasnym i szczegółowym obrazem, a także lekką, w pełni wodoodporną konstrukcją

Dzięki technice Twilight Max HD oraz zastosowaniu soczewek z pełnymi powłokami wielowarstwowymi Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×50 umożliwia obserwację w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Model charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją i nieszablonową efektywnością w warunkach słabego oświetlenia.

Najważniejsze atuty serii BX-4 Pro Guide HD:

Twilight Light Max HD Managment System:

 • bezkonkurencyjna jasność choćby w najtrudniejszych warunkach,
 • zwiększona wydajność zmierzchowa,
 • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),
 • likwiduje 90% odbić światła rozproszonego,
 • soczewki klasy premium gwarantują ostrość od krawędzi do krawędzi,
 • zwiększa głębię i kontrast obrazu.

Armor-coated- gumowana powłoka ochronna pokrywy zagwarantuje pewny i komfortowy chwyt w każdych warunkach.

Pryzmaty ze szkła Bak-4- znakomicie krągłą źrenicę wyjściową, a także ostry obraz w pełnym polu widzenia.

Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia gwarantują niesamowitą rrozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym zwiększeniu.

zwiększony pierścień regulacji ostrości - zapewnia komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.

Regulacja dioptrii - pozwala starannie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.

ergonomiczna budowa z otwartym mostkiem - innowacyjny styl łączący funkcjonalność, lekkość i komfort stosowania.

Soczewki z pełnymi warstwami wielowarstwowymi - zapewniają najwyższą jasność, idealną rozdzielczość obrazu oraz wierne odwzorowanie odcieni.

Fazowa warstwa korekcyjna - powłoka dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy i ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).

Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.

Lekka i ergonomiczna

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×50 to innowacyjna lornetka o masie 793 g, wytrzymała na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.

Dzięki opatentowanej poprzez firmę Leupold technice wypełnieniu azotem lornetka ma pełną ochronę przed wodą, a także wewnętrznym parowaniem,

Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która broni przed zarysowaniami i zapobiega wyślizgiwaniu się lornetki z rąk. Smukły kształt lornetki powoduje, że jest wygodna w używaniu i świetnie leży w dłoni.

wykorzystanie mostku o otwartej konstrukcji, a także układu optycznego roof zagwarantuje lornetce lekkość i komfort używania.

Do przenoszenia lornetki otrzymujemy zamykany pokrowiec ochronny i wyściełany pas na ramię.

Pryzmaty w układzie dachowym

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×50 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest przeważnie mniejszy gabaryt i ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia.

Lornetka z o aperturze 50× i 10× rozszerzeniu zezwala na swobodne „używanie z ręki” przy zapewnieniu nad wyraz dobrej dostrzegalności szczegółów. Wielkie powiększenie stosuje się z zasady do obserwacji samolotów (w czasie przelotów), ptaków, do których trudno się zbliżyć,, a także mocno oddalonych obiektów.

Wysuwane muszle oczne i znaczna odległość źrenicy wyjściowej umożliwiają komfortowe prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą centralnego pokrętła o sporym wymiarze.

Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do kompensowania różnic widzenia prawego i lewego oka.

Jasny obraz

użycie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach, a także szkła Bak-4 sprawia, że obraz jest jasny, ma unikatową rozdzielczość, a kolory są naturalnie odwzorowane.

Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, likwiduje także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×50 gwarantuje jasny obraz, a także wyśmienitą wydajność w warunkach słabego oświetlenia, dlatego stanie na wysokości zadania także w trakcie obserwacji o zmierzchu i świcie.

Źrenica wyjściowa o wielkość 5 mm sprawia, iż lornetka perfekcyjnie spełni oczekiwania osób, które 35. Urodziny mają już za sobą.

niezbędne akcesoria

Wraz z lornetką dostajemy pakiet przydatnych akcesoriów:

 • pokrowiec z cordury,
 • wygodny pas na ramię,
 • polimerowe zakrywki na soczewki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.