Menu

Lornetka Leupold BX-4 Pro Guide HD 12x50

Cechy produktu

 • Producent Leupold 
 • Powiększenie 12 x
 • Średnica obiektywu 50 mm

Opis

Leupold BX-4 Pro Guide HD 12x50 to lornetka o znacznym rozszerzeniu w układzie dachowym, wyróżniająca się imponująco jasnym i szczegółowym obrazem oraz lekką, w pełni wodoodporną konstrukcją

Dzięki technice Twilight Max HD, a także zaimplementowaniu soczewek z pełnymi warstwami wielowarstwowymi Leupold BX-4 Pro Guide HD 12×50 pozwala na obserwację w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Model charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją oraz wyjątkową sprawnością w warunkach słabego oświetlenia.

Najważniejsze mocne strony kolekcji BX-4 Pro Guide HD:

Twilight Light Max HD Managment System:

 • niezrównana jasność choćby w najtrudniejszych warunkach,
 • rozszerzona skuteczność zmierzchowa,
 • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),
 • likwiduje 90% odbić światła rozproszonego,
 • soczewki klasy premium gwarantują ostrość od krawędzi do krawędzi,
 • powiększa głębię i kontrast obrazu.

Armor-coated - gumowana warstwa ochronna obudowy zapewnia pewny i komfortowy chwyt w każdych warunkach.

Pryzmaty ze szkła Bak-4 - genialnie krągłą źrenicę wyjściową oraz ostry obraz w pełnym polu widzenia.

Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia zapewniają niesamowitą rrozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym zwiększeniu.

powiększony pierścień regulacji ostrości - zapewnia komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.

Regulacja dioptrii - pozwala dokładnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.

praktyczna kompozycja z otwartym mostkiem - innowacyjny fason łączący funkcjonalność, lekkość i komfort wykorzystywania.

Soczewki z pełnymi powłokami wielowarstwowymi - gwarantują najwyższą jasność, doskonałą rozdzielczość obrazu, a także wierne odwzorowanie odcieni.

Fazowa warstwa korekcyjna - warstwa dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy, a także ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).

Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.

Lekka i praktyczna

Leupold BX-4 Pro Guide HD 12×50 to innowacyjna lornetka o masie 808 g, wytrzymała na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.

Dzięki opatentowanej przez markę Leupold technice wypełnieniu azotem lornetka ma całkowitą ochronę przed wodą i wewnętrznym parowaniem,

Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która chroni przed zarysowaniami i uniemożliwia wyślizgiwaniu się lornetki z dłoni. Smukły zarys lornetki powoduje, że jest wygodna w wykorzystywaniu i nieprzeciętnie leży w rąk.

użycie mostku o otwartej konstrukcji, a także układu optycznego roof zagwarantuje lornetce lekkość i komfort wykorzystywania.

Do przenoszenia lornetki otrzymujemy zamykany pokrowiec ochronny oraz wyściełany pas na ramię.

Pryzmaty w układzie dachowym

Leupold BX-4 Pro Guide HD 12×50 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest przede wszystkim mniejszy gabaryt oraz ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia.

Lornetka z o aperturze 50× i 12× powiększeniu pozwala na luźne „używanie z ręki” przy zapewnieniu wyjątkowo korzystnej dostrzegalności szczegółów. Duże powiększenie stosuje się najczęściej do obserwacji samolotów (w czasie przelotów), ptaków, do których trudno się zbliżyć, oraz mocno oddalonych obiektów.

Wysuwane muszle oczne oraz obfita odległość źrenicy wyjściowej umożliwiają wygodne prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy przy pomocy centralnego pokrętła o sporym wymiarze.

Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do rekompensowania różnic widzenia prawego i lewego oka.

Jasny obraz

wykorzystanie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach i szkła Bak-4 sprawia, że obraz jest jasny, ma unikatową rozdzielczość, a kolory są naturalnie odwzorowane.

Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, likwiduje także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.

Leupold BX-1 Rogue 12×50 zapewnia jasny obraz i znakomitą skuteczność w warunkach słabego oświetlenia, dlatego sprawdzi się także podczas obserwacji o zmierzchu i świcie.

potrzebne akcesoria

Wraz z lornetką otrzymujemy komplet przydatnych akcesoriów:

 • pokrowiec z cordury,
 • wygodny pas na ramię,
 • polimerowe zakrywki na soczewki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.