Menu

Lornetka Leupold BX-4 Pro Guide HD 8x32

Cechy produktu

 • Producent Leupold 
 • Powiększenie 8 x
 • Średnica obiektywu 32 mm

Opis

Leupold BX-4 Pro Guide HD 8x32 to kompaktowa lornetka turystyczna w układzie dachowym, eksponująca się imponująco jasnym i szczegółowym obrazem oraz lekką, polem widzenia o szerokości aż 7,5°oraz wodoodporną konstrukcją.

Dzięki technologii Twilight Max HD oraz zastosowaniu soczewek z pełnymi warstwami wielowarstwowymi Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 pozwala na obserwację w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Model charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją oraz nieszablonową sprawnością w warunkach słabego oświetlenia.

Najważniejsze mocne strony kolekcji BX-4 Pro Guide HD:

Twilight Light Max HD Managment System:

 • niezrównana jasność choćby w najtrudniejszych warunkach,
 • zwiększona sprawność zmierzchowa,
 • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),
 • usuwa 90% odbić światła rozproszonego,
 • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,
 • zwiększa głębię i kontrast obrazu.

Armor-coated - gumowana powłoka ochronna obudowy zagwarantuje pewny i komfortowy chwyt w każdych warunkach.

Pryzmaty ze szkła Bak-4 - rewelacyjnie okrągłą źrenicę wyjściową i ostry obraz w pełnym polu widzenia.

Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia gwarantują niesamowitą rozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym powiększeniu.

zwiększony pierścień regulacji ostrości - zagwarantuje komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.

Regulacja dioptrii - pozwala skrupulatnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.

użyteczna konstrukcja z otwartym mostkiem - postępowy styl łączący funkcjonalność, lekkość i komfort wykorzystywania.

Soczewki z pełnymi warstwami wielowarstwowymi - gwarantują najwyższą jasność, znakomitą rozdzielczość obrazu oraz wierne odwzorowanie barw.

Fazowa powłoka korekcyjna - warstwa dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy i ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).

Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.

Lekka i użyteczna

Leupold BX-4 Pro Guide HD 8×32 to kompaktowa lornetka turystyczna o masie 482 g, niepodatna na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.

Dzięki zastrzeżonej poprzez producenta Leupold technologii wypełnieniu azotem lornetka ma całkowitą ochronę przed wodą i wewnętrznym parowaniem.

Tubusy pokryto gumową warstwą Armor-coated, która chroni przed zarysowaniami i uniemożliwia wyślizgiwaniu się lornetki z dłoni. Smukły zarys lornetki powoduje, iż jest komfortowa w stosowaniu i genialnie leży w rąk.

zastosowanie mostku o otwartej konstrukcji oraz układu optycznego roof zapewnia lornetce lekkość i komfort stosowania.

Do przenoszenia lornetki dostajemy zamykany pokrowiec ochronny oraz wyściełany pas na ramię.

Pryzmaty w układzie dachowym

Leupold BX-4 Pro Guide HD 8×32 to lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest przeważnie mniejszy gabaryt i ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia.

Lornetka o 8× zwiększeniu i aperturze 32, z polem widzenia o szerokości 7,5° (131/1000 m) rewelacyjnie sprawdzi się do prowadzenia obserwacji w plenerze, w trakcie spacerów i wędrówek, polowania oraz imprez sportowych.

Wysuwane muszle oczne oraz spora odległość źrenicy wyjściowej umożliwiają komfortowe prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą centralnego pokrętła o znacznym wymiarze.

Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do niwelowania różnic widzenia prawego i lewego oka.

Jasny obraz

zastosowanie powłok antyrefleksyjnych na soczewkach oraz szkła Bak-4 sprawia, że obraz jest jasny, ma unikatową rozdzielczość, a barwy są naturalnie odwzorowane.

Twilight Light Managment System nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, likwiduje także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.

Leupold BX-4 Pro Guide HD 8×32 zagwarantuje jasny obraz oraz wyśmienitą efektywność w warunkach słabego oświetlenia, dlatego spełni oczekiwania także podczas obserwacji o zmierzchu i świcie.

konieczne akcesoria

Wraz z lornetką dostajemy zestaw przydatnych akcesoriów:

 • pokrowiec z cordury,
 • wygodny pas na ramię,
 • polimerowe zakrywki na soczewki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.