Menu

Lornetka Leupold BX-5 Santiam HD 10x42 Sub Alpine

Cechy produktu

 • Producent Leupold 
 • Powiększenie 10 x
 • Średnica obiektywu 42 mm

Opis

Leupold BX-5 Santiam HD 10x42 to lornetka myśliwska klasy premium, wyróżniająca się imponująco jasnym i szczegółowym obrazem, szerokim polem widzenia, a także lekką, w pełni wodoodporną konstrukcją. Wersja w kamuflażu myśliwskim Subalpine.

Dzięki technologii Twilight Max HD oraz zastosowaniu soczewek HD z pełnymi warstwami wielowarstwowymi Leupold BX-5 Santiam HD 10×42 zagwarantuje komfortową obserwację także w trakcie wieczornego polowania.

Model cechuje się doskonałą rozdzielczością i ostrością obrazu, kompaktową i wodoodporną konstrukcją, a także wyjątkowo szerokim polem widzenia 6,5°.

Najważniejsze zalety serii BX-5 Santiam HD:

Twilight Light Max HD Managment System:

 • niedościgniona jasność choćby w najtrudniejszych warunkach,
 • rozszerzona sprawność zmierzchowa,
 • Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 30 minut),
 • eliminuje 90% odbić światła rozproszonego,
 • soczewki klasy premium gwarantują ostrość od krawędzi do krawędzi,
 • rozszerza głębię i kontrast obrazu.

Armor-coated - gumowana warstwa ochronna pokrywy zapewnia pewny i wygodny chwyt w każdych warunkach.

powłoka Guard-Ion - ogranicza przywierania brudu i wody na soczewkach, a także zagwarantuje wysoką ostrość obrazu.

powłoka DiamondCoat 2 - najmocniej wytrzymała na ścieranie warstwa ochronna, która dodatkowo rozszerza transmisję światła i kontrast obrazu.

Pryzmaty ze szkła Bak-4 - idealnie krągłą źrenicę wyjściową oraz ostry obraz w pełnym polu widzenia.

Jakość HD - soczewki z fluorkiem wapnia gwarantują niesamowitą rozdzielczość i wyrazistość obrazu przy każdym zwiększeniu.

zwiększony pierścień regulacji ostrości - zagwarantuje komfort i możliwość obsługi lornetki w rękawicach.

Regulacja dioptrii - pozwala precyzyjnie ustawić ostrość lornetki, kompensując różnice widzenia pomiędzy prawym i lewym okiem.

poręczna budowa z otwartym mostkiem - progresywny styl łączący funkcjonalność, lekkość i komfort użytkowania.

Soczewki z pełnymi warstwami wielowarstwowymi - gwarantują najwyższą jasność, perfekcyjną rozdzielczość obrazu oraz wierne odwzorowanie kolorów.

Fazowa warstwa korekcyjna - powłoka dielektryczna na prymatach redukuje zakłócenia wynikające z rozszczepienia światła w układzie dachowym. Dzięki niej obraz jest kontrastowy, a także ostry w pełnym polu widzenia (od krawędzi, do krawędzi).

Układ roof (dachowy) - lornetki w tym układzie są lżejsze, bardziej kompaktowe (w stosunku do układu porro) i łatwiejsze do przenoszenia.

Lekka i użyteczna

Leupold BX-4 Pro Guide HD 10×42 to kompaktowa lornetka myśliwska o masie 663 g, niepodatna na działanie warunków atmosferycznych i zabrudzenie.

Dzięki zastrzeżonej poprzez markę Leupold technologii wypełnieniu azotem lornetka ma całkowitą ochronę przed wodą i wewnętrznym parowaniem.

Tubusy pokryto gumową powłoką Armor-coated, która broni przed zarysowaniami i zapobiega wyślizgiwaniu się lornetki z rąk. Smukły zarys lornetki sprawia, że jest wygodna w wykorzystywaniu i wspaniale leży w dłoni.

zastosowanie mostku o otwartej konstrukcji oraz układu optycznego roof zapewnia lornetce lekkość i komfort użytkowania.

Do przenoszenia lornetki dostajemy zamykany pokrowiec ochronny, a także wyściełany pas na ramię.

Pryzmaty w układzie dachowym

Leupold BX-5 Santiam HD 10×42​ to lekka lornetka z pryzmatami w układzie dachowym. Zaletą tego układu jest najczęściej mniejszy gabaryt, a także ciężar lornetki, co wpływa na komfort i łatwość przenoszenia.

Lornetka o 8× rozszerzeniu, aperturze 42 i polu widzenia o szerokości 114/1000 m idealnie spełni oczekiwania do polowania, prowadzenia obserwacji w plenerze, w trakcie spacerów i wędrówek, i imprez sportowych.

Wysuwane muszle oczne, a także obszerna odległość źrenicy wyjściowej zezwalają na wygodne prowadzenie obserwacji osobom noszącym szkła korekcyjne. Lornetka ma czuły mechanizm regulacji ostrości, zezwalający na płynne i staranne ustawienie obrazu.

Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do kompensowania różnic widzenia prawego i lewego oka.

Obraz HD

wykorzystanie pełnych powłok antyrefleksyjnych na soczewkach HD oraz szkła Bak-4 powoduje, iż obraz jest jasny, ma unikatową rozdzielczość, a barwy są naturalnie odwzorowane.

Twilight Light Managment System (System zarządzania światłem zmierzchowym) nie tylko wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła, likwiduje także rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego.

Zaasawnsowany system HD składa się z soczewek o niskiej dyspersji (obiektywy), a także elementów optycznych pokrytych rzadkimi pierwiastkami ziemskimi (soczewki okularowe).

Taka budowa zagwarantuje rewelacyjne odwzorowanie barw i najwyższą rozdzielczość obrazu, dzięki czemu możemy się radować obrazem jakości HD w każdych warunkach oświetleniowych i pogodowych.

Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto powłoką DiamondCoat 2 o najwyższej oporności na ścieranie oferowanej przez firmę Leupold.

powłoka DiamondCoat 2 wspomaga jonizację, ponadto rozszerzającą transmisję światła. Wpływa to wyższą jasność, transparentność i kontrast widzianego obrazu,, a także umożliwia użytkowanie lornetki w najtrudniejszych warunkach.

Druga powłoka Guard-Ion skutecznie chroni szkło przed zarysowaniem, ogranicza osiadanie wody, brudu i odciski palców.

potrzebne akcesoria

Wraz z lornetką uzyskujemy zestaw przydatnych akcesoriów:

 • pokrowiec z cordury,
 • wygodny pas na ramię,
 • polimerowe zakrywki na soczewki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.