Menu

Luneta MEADE Wilderness 20-60x100 DARMOWY TRANSPORT

Cechy produktu

  • Producent MEADE 
  • Powiększenie 20-60 x

Opis

Luneta Meade Wilderness 20–60x100
powiększenie: 20–60х. Średnica soczewki obiektywowej: 100 mm

Luneta Meade Wilderness 20–60x100 to doskonały i bezawaryjny przyrząd optyczny, o maksymalnie 60-krotnej sile powiększenia i soczewkach zapewniających dużą aperturę. Luneta jest dopasowana do wykorzystania nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych, dzięki czemu rewelacyjnie pasuje do obserwowania ptaków, zwierząt i krajobrazów. Można także wykorzystywać ją do robienia fotografii – w zestawie znajduje się specjalny adapter umożliwiający montaż dowolnego aparatu (łącznik T-ring należy zakupić osobno).

konstrukcja lunety wykorzystuje pryzmat Porro, a wszystkie komponenty optyczne wytworzone są z wysokiej jakości szkła BaK-4. Soczewki zewnętrzne są pokryte wielowarstwową powłoką przeciwodblaskową, zwiększającą ostrość i kontrast uzyskiwanego obrazu. Zwiększenie regulować można w zakresie od 20x do 60x. Soczewki obiektywowe o średnicy 100 mm gromadzą na tyle dużo światła,możliwe jest prowadzenie obserwacji w słabym oświetleniu.

Aby obserwowanie obiektów znajdujących się wysoko ponad horyzontem było jeszcze komfortowojsze, okular lunety jest nachylony pod kątem. Tubę montować można na dowolnym typowym statywie 1/4''. Dodatkowo jest ona wyposażona w siatkę celowniczą.

Luneta Meade Wilderness 20–60x100 nie zawiedzie Cię choćby w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Jej gumowa powłoka ochroni części optyczne przed wilgocią i deszczem, a azotowe wypełnienie zapobiegnie parowaniu soczewek.

właściwości:
Wysokiej jakości lunety Meade z siłą rozszerzenia 20–60 i pryzmatem Porro to inwestycja na sporo lat. Obiektyw o średnicy 100 mm zbiera duże ilości światła i zapewnia jasny, szczegółowy obraz.
Wszystkie lunety z linii Wilderness zaopatrzone są w pryzmaty BaK-4 o znacznym współczynniku refrakcji oraz w wysokiej jakości precyzyjne soczewki pokryte wieloma warstwami powłoki antyrefleksyjnej; parametry te właściwości optyczne porównywalne udoskonalone atrybuty innych lunet z tej samej półki.
Luneta posiada przesuwną osłonę przeciwsłoneczną, w dodatku ograniczającą odblaski.
Wytrzymała, gumowa powłoka chroni lunetę Wilderness przed otarciami i uszkodzeniem wynikającym z regularnego użytkowania.
Wodoszczelna, mgłoodporna z wypełnieniem azotowym – zagwarantuje to niemało lat eksploatacji, niezależnie od warunków stosowania.
W komplecie miękki futerał i adapter do aparatu (wymaga łącznika T-Mount, nie w pakiecie).
Statyw nie znajduje się w komplecie

komplet:
Luneta
Miękki futerał
Ochronne osłony soczewek i okularów
Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Adapter do aparatu (wymaga łącznika T-Mount, nie w komplecie)

informacje technologiczne:
użycie: do obserwacji stacjonarnych, dla myśliwych
Ze zmiennym zwiększeniem: tak
niepodatność na wilgoć: tak
wariant: pryzmat Porro
Materiał układu optycznego: szkło BaK-4
warstwa układu optycznego: wielowarstwowa powłoka
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 100
rozszerzenie, x: 20–60
Okular kątowy: 45°
Oddalenie źrenicy wyjściowej, mm: 18–21
Makro, m: 9,8
Pole widzenia przy 1000 m: 13,3–26,3
Wypełnienie korpusu: azot
Zastrzeżenia dotyczące wodoszczelności: tak
Korpus: metalowy
dodatkowe właściwości: wytrzymała, gumowa powłoka; lunetę montować można na dowolnym standardowym statywie 1/4''
Poziom progresywnia: początkujący, entuzjaści
Futerał/sakwa w pakiecie: tak
odcień korpusu: czarny
Odległość od okularu do źrenicy, mm: 1,6–5
Masa, kg: 1,4
wymiary, mm: 102х465х175

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.