Menu

Luneta obserwacyjna Leupold GR 12-40x60 HD

Cechy produktu

  • Producent Leupold 
  • Powiększenie 12-40 x

Opis

Leupold GR 12-40x60 HD to kompaktowa luneta obserwacyjny dla myśliwych i pasjonatów przyrody, którą charakteryzuje unikatową szczegółowość i jasność obrazu, pokaźne pole widzenia oraz lekka i zwarta kompozycja.

Opcjonalna siatka celownicza w pierwszym planie umożliwia prędkie nanoszenie poprawek celownia oraz dokonywanie pomiaru wielkości celu.

Najważniejsze parametry serii Golden Ring:

Twilight Light Max HD Managment System:

  • powiększona wydajność zmierzchowa Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 20 minut),
  • likwiduje rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,
  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,
  • rozszerza głębię i kontrast obrazu.

technologia Folded Light path - dzięki zaimplementowaniu tej technologii, udało się ograniczyć wielkość lunety, zachowując równocześnie obszerny zakres zwiększenia. Aby stworzyć lżejszy i bardziej zwarty układ optyczny Leupold zamiast pryzmatów o obfitej masie wykorzystuje system luster, które efektywnie odbijają światło.

Korpus ze stopu magnezu - lekka solidna budowa, oporna na uszkodzenia mechaniczne.

Gumowana muszla oczna o dostosowywanej wysokości - gwarantuje komfort obserwacji użytkownikom używającym szkieł korekcyjnych.

Xtended Twilight Lens System - optymalizuje transmisję fal słabszego światła, dzięki temu można zobaczyć ciemne sceny o słabym oświetleniu z obszerniejszą, jaśniejszą szczegółowością w sytuacji jakiejkolwiek innej dostępnej lunety.

100% niepodatność na wodę i roszenie - dzięki opatentowanej przez producenta Leupold technologii wypełnieniu azotem luneta ma całkowitą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i wewnętrznym parowaniem.

warstwa DiamondCoat 2 - najmocniej wytrzymała na ścieranie warstwa ochronna, która na dodatek zwiększa transmisję światła i kontrast obrazu.

wbudowany port statywu 1/4-20 - gwarantuje szybki i wygodny montaż.

Opcjonalna siatka celownicza - siatka w pierwszym planie zezwala na szybkie i produktywne obliczanie korekty strzału.

Lekka i wytrzymała

Tubus lunety wykonano ze stopu magnezu, który ponadto pokryto gumowaną warstwą, gwarantując w ten sposób stabilny i komfortowy chwyt w każdych warunkach.

Leupold GR 12-40×60 HD to luneta o kompaktowej wielkości (315 mm) oraz niewielkim ciężarze wynoszącym zaledwie 1049 g.

Wnętrze lunety wypełniono suchym azotem, który likwiduje skutki szoku termicznego, zniża dyfuzję gazów wewnątrz lunety i kompletnie usuwa problem wewnętrznego parowania soczewek.

zaimplementowana technologia hydroizolacji zagwarantuje 100% oporność na warunki atmosferyczne, dlatego luneta może być wykorzystywana w każdych warunkach pogodowych.

Dzięki zastosowaniu technice Folded Light path, udało się ograniczyć wielkość lunety, zachowując jednocześnie pokaźny zakres rozszerzenia. Aby stworzyć lżejszy i bardziej zwarty układ optyczny Leupold zamiast pryzmatów o obfitej masie wykorzystuje system luster, które efektywnie odbijają światło.

Wysuwana osłona przeciwsłoneczna eliminuje odblaski i wzmacnia kontrast, umożliwiając obserwację nawet w silnym świetle słonecznym.

Elementem, który zwiększa komfort obserwacji, jest zwiększona muszla oczna o 4 stopniach wysokości, stanowiąca nadzwyczajne rozwiązanie dla osób noszących szkła korekcyjne.

W Leupold GR 12-40×60 HD​ zaimplementowano czuły mechanizm regulacji ostrości, zezwalający na płynne i skrupulatne ustawienie obrazu. Zmiany rozszerzenia dokonujemy przy pomocy szerokiego pierścienia o moletowanej powierzchni.

Luneta ma zaimplementowany port 1/4-20 (obrotowy), który gwarantuje przystępny montaż na statywie fotograficznym.

idealna jakość obrazu

W układzie optycznym zaimplementowano soczewki HD, a także system Twilight Light Max Management HD odpowiedzialny za wysoką transmisję światła, i redukowanie światła rozproszonego.

Widzialny obraz jest jasny, ostry od krawędzi do krawędzi oraz głęboki, dlatego luneta może być używana do obserwacji także o świcie i zmierzchu (dodaje około 30 minut światła).

Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto warstwą DiamondCoat 2 o najwyższej wytrzymałości na ścieranie oferowanej przez producenta Leupold.

powłoka DiamondCoat 2 wspomaga jonizację, w dodatku powiększającą transmisję światła. Wpływa to wyższą jasność, transparentność i kontrast widzianego obrazu, oraz zezwala na wykorzystywanie lunety niezależnie od pogody i pory roku.

Przeznaczenie

Leupold GR 12-40×60 HD sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na jakości i komforcie obserwacji, niezależnie od warunków pogodowych.

Wysoka jasność, czystość obrazu, opcjonalna siatka celownicza i duży zakres powiększenia powodują, iż luneta może być użytkowana do polowania, obserwacji przyrody, strzelania długodystansowego oraz obserwacji oddalonych obiektów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.